تذکر عضو شورای شهر به روند کند بررسی و رفع خطر ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران

تذکر عضو شورای شهر به روند کند بررسی و رفع خطر ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران به روند کُند بررسی و رفع خطر از ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر و ناایمن در مقابل آتشسوزی، تذکر داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهدی بابایی در جریان نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به روند کُند بررسی و رفع خطر از ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر و ناایمن در مقابل آتشسوزی اخطار داد و اضافه کرد: هر روز در گوشه و کنار این شهر در ابعاد کوچک و بزرگ شاهد رخداد حوادث و آتشسوزی در ساختمان ها و اماکن ناایمن هستیم که جان و مال خیلی از شهروندان به دنبال آنها به خطر می افتد و در مواردی هم اخبار تأسف باری را به دنبال دارند.
بابایی افزود: حوادثی همچون فروریختن ساختمان پلاسکو و انفجار کلینیک سینا مهر شمیران که از بی توجهی به اخطارهای مکرر، نبود ضمانت اجرایی و از همه مهم تر نداشتن عزم و اراده راسخ در میان مسئولین ذی ربط برای تحقق دستورالعمل های ایمنی در شهر نشأت می گیرد.
رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بعنوان کارشناس فنی و در چارچوب طرح نظام بازرسی ایمنی تا حدودی به تکالیف خود در بازرسی از ساختمان ها، دادن اخطار و دستورالعمل های ایمن سازی بر مبنای وظایف محوله مستند به ماده یکم مصوبه «توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش نشانی» عمل کرده، از طرفی توجه به این نکته ضروریست که این سازمان ابزار قانونی لازم برای ملزم نمودن اشخاص برای تحقق الزامات و چارچوب قانونی ایمنی را در اختیار ندارد، بنابراین اقدامات این سازمان به نتیجه مطلوب نرسیده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: لیست ۱۲۹ ساختمان، بعنوان ساختمان های بسیار پرخطر و بحرانی توسط سازمان آتش نشانی شناسایی شده اند که در صورت بروز حریق در آنها به علت بار تصرف، باراشتعال بسیار زیاد، عدم رعایت اصول ایمنی و آتش نشانی و نداشتن هیچ گونه اقدام پیشگیرانه، تلفات جانی و مالی سنگینی را به دنبال خواهند داشت، مطابق مفاد دستورالعمل پیوست مصوبه «الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه پایش ایمنی ساختمان های موجود شهر تهران در مقابل خطر آتش سوزی» به تفکیک مناطق به شهرداران مناطق ۲۲ گانه جهت ابلاغ اخطار و دستورالعمل به مالکین ارائه شده است.
وی ادامه داد: شهرداران مناطق ۲۲ گانه مکلف هستند با استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی خود و ظرفیت های قانونی قوه قضاییه و نیروی انتظامی و سایر نهادها، سازمان ها و ارگان های دولتی و عمومی ذی ربط نسبت به ممانعت از بهره برداری تا زمان اجرای کامل دستورالعمل و صدور تاییدیه ایمنی اقدام نمایند. به نحوی که ابتدا با نصب پلاکارد خطر، شهروندان را از ناایمن بودن ساختمان آگاه نموده و عرضه خدماتی مانند، آب، گاز و برق به ساختمان با حکم قضایی قطع شود و در آخرین گام نسبت به پلمب ساختمان اقدام گردد.
بابایی افزود: متاسفانه بر اساس گزارش های دریافت شده از مناطق و سازمان آتش نشانی، باوجود پیگیری های مکرر کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران و ورود قوه قضاییه به مبحث روند بررسی و رفع خطر از این ۱۲۹ ساختمان بسیار کند می باشد.
وی تصریح کرد: در شرایطی که در این لیست مراکز جمعیتی نظیر پلاسکو کم نیستند از شهردار تهران انتظار می رود با تاکید ویژه از راه شهرداری های مناطق مبحث را در اولویت برنامه ها قرار داده و اقدام عاجل انجام دهد، چون که عدم توجه به تقدم اقدامات پیشگیرانه و وقوع حوادثی نظیر ریزش پلاسکو و انفجار کلینیک سینا مهر شمیران تبعات بسیاری را برای مدیریت شهری و شهر به دنبال خواهد داشت.
منبع:

1401/06/29
11:51:49
5.0 / 5
170
تگهای خبر: آب , آتش , آتش نشانی , اخبار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک