رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

مقابله با گرد و غبار یكی از اولویت های اصلی محیط زیست ایران است

مقابله با گرد و غبار یكی از اولویت های اصلی محیط زیست ایران است خرید و فروش حیوان خانگی: تهران- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه در دیدار معاون دبیر كل ملل متحد مقابله با گرد و غبار را از اولویت های اصلی محیط زیست ایران برشمرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی كلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار شمشاد اختر، با یادآوری این مورد كه آب مهم ترین و اصلی ترین چالش محیط زیست ایران است، اظهار داشت: فقدان درك عمومی ناشی از عدم آگاهی پیرامون چالش های محیط زیستی بخصوص آب، مشكل بزرگی است كه برای رفع آن نیازمند ارتقاء آگاهی ها هستیم.
معاون رئیس جمهور مروری هم بر مدیریت نادرست منابع و مصارف آب در ایران و چالش های ناشی از آن در حوزه محیط زیست داشت و اعلام نمود: تلاش هایی برای اصلاح شیوه مدیریت و كاهش مصرف بی رویه آب در ایران شروع شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه مقابله با گرد و غبار یكی از اولویت های اصلی محیط زیست ایران است، خاطرنشان كرد: اصلاح مدیریت آب یكی از راهكارهای مهم مقابله با گرد و غبار است.
وی ضمن یادآوری میزان تاثیرپذیری ایران از كانون های گرد و غبار كشورهای همسایه همچون عراق و سوریه، تصریح كرد: سدسازی غیر اصولی در بعضی كشورهای بالادست متنجر به تشدید اثر كانون های گرد و غبار شده است و البته در این خصوص، نقش سازمان ملل و آژانس های مرتبط بسیار مهم و موثر است.

**نقش تحریم ها بعنوان مانع مهم بهبود وضعیت محیط زیست ایران
شمشاد اختر معاون دبیر كل سازمان ملل و دبیر اجرایی كمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (اسكاپ) هم كه جهت شركت در نشست شورای حكام و افتتاح مركز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا(اپدیم) در تهران به سر می برد، ضمن تقدیر از همكاری های ایران در مورد مقابله با گرد و غبار، اظهار داشت: یكی از راهكارهای مهم جهت استفاده بهینه از آب، بازچرخانی، تصفیه و استفاده مجدد از آب ها بخصوص در كشاورزی است و ایران هم باید در این راستا گام بردارد.
اختر با یادآوری گسترش روزافزون كشاورزی و بهره برداری از آب در این حوزه، همینطور نقش مهم كشاورزی در اقتصاد و اشتغال كشورها، تصریح كرد: ضمن حفظ این حوزه مهم اقتصادی باید به راهكارهای استانداردسازی شیوه های كشت و آبیاری هم توجه داشت.
وی اشاره ای هم به دریاچه ارومیه بعنوان بزرگترین دریاچه جهان داشت و اظهار داشت: بخشی از مشكلات این اكوسیستم پرارزش ناشی از خشكسالی است.
دبیر اجرایی اسكاپ با اشاره به اینكه طوفان های گرد و غبار یكی از بلایای طبیعی جهان و ناشی از خشكسالی است، اظهار نمود: همكاری خوب ایران و اسكاپ در این حوزه ادامه خواهد داشت و مكانیزم تسهیم اطلاعات و دانش پیرامون گرد و غبار همچون مواردی است كه می تواند ذیل چهارچوب همكاری های آسیا و اقیانوسیه قرار گیرد.
معاون دبیركل سازمان ملل ضمن تاكید بر نقش تحریم ها بعنوان مانع مهم بهبود وضعیت محیط زیست ایران، خاطرنشان كرد: باید راهكاری برای حل این مشكل پیدا كرد.
وی اظهار داشت: گرچه ظرفیت های اسكاپ به صورت كامل برای انجام مطالعات فنی در این حوزه به كار گرفته شده اما باید ساز و كاری برای بهره گیری از ظرفیت های مالی نهادهای مرتبط همچون بانك جهانی فراهم گردد.
علمی ۹۰۱۴
تنظیم: كیمیا عبدالله پور*انتشار: محتشمی


1396/11/11
15:40:07
5.0 / 5
4773
تگهای خبر: آب , حفاظت , دریا , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک