تغییر فرآیند بررسی صلاحیت معلمان

تغییر فرآیند بررسی صلاحیت معلمان خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: معلمان و دانش آموزان بسیجی مانند رزمندگان در جبهه به مسئولیت خود عمل کنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یوسف نوری در آیین افتتاح هشتمین اجلاس مجمع عالی بسیج دانش آموزی اظهار داشت: بسیج از نظر لغوی از عنصر اراده، آگاهی و سامان بخشی تشکیل شده است و از نظر مفهمومی روندی اندیشه ای، منطقی، آزادانه و آگاهانه مبتنی بر فطرت انسانی است که حاصل عقل و تدبر شمرده می شود و از بعد نهادی نیز تحت زعامت امامین انقلاب قرار دارد. بستر و بن مایه این نهاد اساسا اندیشه، تفکر و فرهنگ ناب بسیج است. اگر می خواهیم خاصیت های این تفکر ناب را بگوییم، عقلانی و دینی بودن، انسانی و فکری بودن و مردمی و عمومی بودن آنست که هرکدام گزاره هایی هستند که باید به آنها پرداخت.
وی با اعلان اینکه اگر واقعیت نگری و آرمان گرایی در کنار یکدیگر نباشند انسان گرفتار یاس و ناامیدی می شود، اظهار داشت: اگر علم را باور کردیم باید ایمان را با آن عجین نماییم. بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نتیجه علم باید اسکتبارستیزی باشد و جهاد علمی یعنی این مساله. در نظام آموزش وپرورش تقریباً ۵۰ درصد معلمان بسیجی هستند و بیش از یک سوم دانش آموزان نیز عضو بسیج هستند. انتظاری که از معلمان بسیجی داریم این است که نقشی که به عنوان عضو پذیرفته اند را ایفا کنند. اگر در جنگ، رزمنده ای مسئولیت خودرا به خوبی انجام دهد، مطمئن باشید عملیات با موفقیت محقق می شود و ثمره خوبی دارد.
نوری اضافه کرد: باید بگوییم یک مدرسه با تفکر بسیجی چگونه مدرسه ای است. در آموزش وپرورش کارهایی شروع شده است و هرچند نقص هایی داریم اما باید کارها به نتیجه برسد. نقصان در تربیت معلم، نخستین ضعف ما بوده است؛ بدین سبب حل این نقایص در دانشگاه فرهنگیان شروع شده است و از این به بعد بررسی صلاحیت معلمان فقط در دو سه روز اتفاق نخواهد افتاد و فرآیند ای کامل خواهد داشت. همین طور کمبود استاد دانشگاه فرهنگیان با جذب ۱۳۰۰ نفر هیات علمی جبران خواهد شد.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به این مساله که برنامه درسی تربیت معلم تغییر می کند، عنوان کرد: هر دانشجومعلم باید بعد از فراغت از تحصیل در شش ساحت تربیتی باید دارای ۱۲ مهارت باشد و در نهایت آزمون خواهد داد تا صلاحیت او احراز شود. متاسفانه کتب درسی، دانش آموزان را فقط با سواد اسمی آشنا می کند اما طرحواره ای ارائه شده است که به برنامه درسی مدرسه ای متناسب، سواد مفهومی، عملکردی و چندجانبه منتج می شود.
نوری با تأکید بر این که سابقه دانش آموزان فقط تحصیلی نیست، اظهارکرد: در بُعد اخلاقی و اعتقادی، هنری و زیباشناختی و سیاسی و اقتصادی نیز دانش آموز دارای سابقه است. باید مسائل و مشکلاتی که وجود دارد را استخراج کنیم؛ و در مورد آنها اولویت بندی انجام دهیم. در وزارت آموزش وپرورش آنچه که مطالبه رهبری و جامعه است در دو مقوله قرار می گیرد. مقوله اول جذب نیروی انسانی و توانمندی نیروی موجود است که در حال انجام می باشد و مقوله دوم یک اولویت راهبردی با محوریت کل برنامه درسی است. در برنامه درسی طرحواره ای وجود دارد که در حال اجراست و گزارش آن بطور مستمر به دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارسال می شود. اگر این دو موضوع به سرانجام برسد چالش و خلاهای موجود رفع خواهد شد.
نوری افزود: از ابتدا مشکلات وجود داشته اما باید بنشینیم و تک به تک آنها را به کمک یکدیگر حل نماییم. البته نباید مشکلات راهبردی را فراموش نماییم، تغییر ساختارها مبتنی بر زیست بوم جدید باید صورت گیرد. مشکلات فراوان دیگری وجود دارد که باید از بسیج به عنوان اصیل ترین تشکیلات دانش آموزی به خوبی بهره ببریم. باید کاری نماییم که بنای ماندگاری به جا ماند و اگر این کار را انجام ندهیم به جایی نخواهیم رسید.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی افزود: دو ماه است که مدارس باز شده و دشمن بدنبال این است که نگذارد مدارس کشور فعال بماند. سه سال مدرسه ها در ایران بسته بود اما در جهان، آموزش حضوری استمرار داشت. متاسفانه دوستان ما در گذشته مدارس را بسته نگه داشتند، حال که گفتیم مدرسه ها را باز کنید هجمه ها به سمت آموزش وپرورش روانه شد. طی زمانی که آموزش غیرحضوری بود بدین سبب که محدودیتی نداشتیم دانش آموزان در زیست بوم دیگری زندگی می کردند و پس از حضوری شدن مدارس تازه متوجه شدیم چه اتفاقی افتاده است. باز بودن مدارس موجب دیده شدن مشکلات و حل شدن آنها می شود.
او در آخر خطاب به نمایندگان بسیج دانش آموزی حاضر در این اجلاسیه اظهار داشت: نمایندگان هر استان مسائل و مشکلات خودرا بنویسند و به ما بدهند تا ان شالله به دست مراجع ذی صلاح برسانیم و شاهد حل شدن آنها باشیم.
شایان ذکر است، در ابتدای این مراسم دانش آموزان بسیجی و روسای سابق مجمع عالی خواهران و برادران بسیج دانش آموزی به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند و گزارشی از کارهای مجمع دور گذشته را به حاضران در این اجلاسیه ارائه کردند.

منبع:

1401/09/05
20:29:30
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , دام , زندگی , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک