صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها

صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، سازمان ثبت احوال اعلام نمود که با تشکیل بیشتر از ۸۰۰۰ پرونده برای ایرانی ها فاقد شناسنامه مبحث تخصیص شناسه و صدورکارت موقت برای فاقدین شناسنامه پیگیری خواهد شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با توجه به نگاههای دولت سیزدهم و وزیر کشور در خصوص تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، سازمان ثبت احوال کشور، تخصیص شناسه واحد برای ایرانی ها فاقد شناسنامه با مهیا کردن زیرساخت های لازم را در دستور کار قرار داد.
این امر به منظور شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و در نهایت صدور کارت موقت برای این افراد با هدف استفاده از خدمات اجتماعی و در جهت دستورالعمل مقابله با فقر مطلق صورت گرفته و با تلاش انجام شده در این سازمان و فراهم کردن امکانات در هفته دولت با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید. با این کار امکان شناسایی کلیه اشخاص حقیقی ایرانی و یا مدعی تابعیت ایران برپایه اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور فراهم می شود.
همچون اقداماتی که تابحال در این خصوص صورت گرفته است میتوان به ثبت اطلاعات کلیه فاقدین شناسنامه دارای پرونده شامل بیشتر از ۸ هزار پرونده، ایجاد سامانه دریافت درخواست کارت ویژه فاقدین، شامل ثبت دریافت اطلاعات نشانی تصویر چهره و بیومتریک و ایجاد فرآیند چاپ کارت شناسایی اشاره نمود.
از اثرات این طرح هم میتوان به شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، کمک به ایجاد سازوکارهای قانونی برای ارائه ی خدمت به افراد مشمول، کاهش هزینه های حاکمیتی، ایجاد سرویس استعلام تصدیق اصالت بعنوان پشتوانه جلوگیری از جعل کارت فاقدین شناسنامه اشاره نمود.
پایگاه اطلاعات خانوار
از دیگر اقدامات این سازمان ایجاد پایگاه اطلاعات خانوار است که برپایه احکام آئین نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، سازمان ثبت احوال کشور مسئول ایجاد این پایگاه می باشد. تکمیل ارتقاء پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به منظور پوشش روابط سببی و نسبی بعنوان یکی از وظیفه ذاتی سازمان ثبت احوال کشور و ضرورتی اجتناب ناپذیر برای عرضه خدمات کارا، شفاف و استناد پذیر می باشد که الان در حال انجام می باشد.
طراحی پایگاه، دریافت اطلاعات از سازمان هدفمندی یارانه ها و تطبیق با اطلاعات موجود، عرضه سرویس به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند و مشارکت فعال در کارگروه مسئول اجرای آئین نامه شناسایی خانوار از مهم ترین اقداماتی است که تابحال در این خصوص صورت پذیرفته است.
ایجاد پایگاه خانواده (روابط سببی و نسبی)
در جهت انجام یکی از تکالیف مصرح در ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیک، سازمان ثبت احوال کشور نسبت به ایجاد پایگاه خانواده یعنی روابط سببی و نسبی بر مبنای توان داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود شروع کرده و مبتنی بر داده های استخراج شده نسبت به ایجاد و عرضه سرویس پایه اطلاعات خانواده اقدام نموده است.
هم اکنون این سرویس علاوه بر سامانه سهیم، در اختیار چند دستگاه اجرایی همچون بانک مرکزی، درگاه یکپارچه خدمات دولت هوشمند( ثبت نام یارانه) و فراجا قرار گرفته است.1401/09/09
10:19:38
5.0 / 5
289
تگهای خبر: ثبت , خدمات , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک