سرپرست معاونت محیط طبیعی سازمان محیط زیست:

تالاب هورالعظیم به شرایط احیا بازگشته است

تالاب هورالعظیم به شرایط احیا بازگشته است خرید و فروش حیوان خانگی: سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هم اكنون بیش از ۷۰ درصد تالاب هورالعظیم از آب پوشیده است كه آب بخش های زیادی از این تالاب از رودخانه كرخه تامین شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حمید ظهرابی در حاشیه بازدید از تالاب هورالعظیم اظهار نمود: تالاب هورالعظیم روی مرز كشور قرار گرفته است. در سال های گذشته این تالاب خشك و به یك كانون بحرانی فرسایش بادی تبدیل گشته بود، ولی با یك تعامل همراه با مبارزه جدی و دفاع از محیط زیست، شرایط هورالعظیم به شرایط احیا بازگشته است.
وی اضافه كرد: هم اكنون بیش از ۷۰ درصد تالاب هورالعظیم از آب پوشیده است كه آب بخش های زیادی از این تالاب از رودخانه كرخه تامین شده است.
سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همینطور بخش هایی از تالاب هورالعظیم از زهاب های كشاورزی و زهاب های نیشكر تغذیه می گردد.
ظهرابی خاطرنشان كرد: هم اكنون می بینید كه صیادها در حال ماهیگیری هستند، نیزارها شكل گرفته و پرندگان در حال زندگی كردن در این تالاب هستند و اكوسیستم در حال بازگشت است. ازاین رو همه اینها نشان از احیا و حركت به سمت شرایط مطلوب تری در تالاب هورالعظیم است.
وی با اشاره به خبرهای انتشار یافته در مورد خشك شدن تالاب هورالعظیم یا رودخانه كرخه اظهار داشت: مسائلی كه در مورد خشك شدن تالاب مطرح می شوند، مسائل دیگری پشت آن قرار دارد كه ما در این زمینه ورود نمی نماییم. تلاش ما در سازمان حفاظت محیط زیست این است كه به صورت شفاف مسائل را نشان دهیم.
سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرد: بازدید خبرنگاران از این تالاب نشان از شفافیت كار سازمان محیط زیست دارد و ما آماده عرضه و ارزیابی نتایج كارهایمان هستیم.
ظهرابی با اشاره به اینكه حدود ۱۰۰ هزار هكتار پهنه های هورالعظیم توسط شركت های حفاری خشك شده بود، خاطرنشان كرد: هم اكنون تنها بخش های خشك این تالاب، مسیرهای تردد هستند و قسمت عمده تالاب هوالعظیم آب دارد.
در ادامه احمدرضا لاهیجان زاده مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان، اظهار نمود: حدود ۴۰ هزار هكتار از ۶۰ هزار هكتار اراضی خشك شده توسط شركت های حفاری در تالاب هورالعظیم اكنون به زیر آب رفته و تنها بخش هایی كه ارتفاع زیادی دارند، آب ندارند كه این بخش ها هم به تدریج پر می شوند.
وی با اشاره به نظارت هایی كه جهت جلوگیری از آلوده شدن آب تالاب توسط شركت های حفاری و نفت انجام می شود، اضافه كرد: شركت نفت، واحد HSE دارد و طبق تعهداتش هم هسته زیست محیطی برای كنترل و پالایش بوجود آورده است. همینطور سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان در این زمینه، كنترل و پایش انجام می دهد.1396/11/12
15:28:50
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک