رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس:

رستوران های سروکننده پرندگان مهاجر در مازندران پلمب شوند

رستوران های سروکننده پرندگان مهاجر در مازندران پلمب شوند خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدام قوه قضاییه در تعطیلی کامل بازار پرنده فروشی فریدون کنار، خواهان برخورد پلیس اماکن و اداره کل محیط زیست استان مازندران با رستوران های سرو کننده پرندگان مهاجر در سطح استان و پلمب آنها شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدام قوه قضاییه در تعطیلی کامل بازار پرنده فروشی فریدونکنار، این اقدام را موفقیتی برای دوستداران محیط زیست عنوان و اظهار نمود: بازار پرندگان وحشی فریدونکنار و فروش غیرقانونی انواع پرندگان زنده در این بازار از حدود یک دهه قبل باعث افزایش قابل توجه شکار غیر مجاز پرندگان مهاجر شده و یکی از دغدغه های جدی محیط زیستی در این عرصه بود؛ در این سال ها ضعف برخورد سازمان حفاظت محیط زیست با این مسئله باعث گسترش فعالیت شکارچیان غیر مجاز شده بود بشکلی که انواع پرندگان حمایت شده به صورت علنی در این بازار به فروش می رسید.
وی با اشاره به اینکه «فراکسیون محیط زیست مجلس هم از مدت ها پیش پیگیر این مورد بود و بر این اساس طی مکاتبات و رایزنی های انجام شده و عرضه نظرات کارشناسی به قوه قضاییه خواهان تعطیلی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار شده بود»، اضافه کرد: خوشبختانه با نظر مثبت قوه قضاییه و دستور دادستانی مازندران و همکاری شورای تأمین این استان و شورای تأمین شهرستان فریدونکنار این بازار برای همیشه تعطیل شد و از آغاز سال تابحال هیچ فعالیتی نداشته است.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تکیه بر این که برابر گزارش های دریافتی، خرید و فروش غیر مجاز پرندگان به صورت پراکنده در بعضی از نقاط فریدونکنار بعضاً صورت می گیرد، اظهار داشت: با دستور اخیر دادستانی مازندران، شهرداری و محیط زیست شهرستان باید با این گونه تخلفات به شکل جدی برخورد کنند.
رفیعی ضمن اشاره به افزایش سرما در نیمه شمالی کشور اظهار داشت: حالا که دستگاه قضایی و مجلس با تمام قوا پای این کار آمده اند، محیط زیست استان هم باید با همکاری دستگاههای امنیتی و انتظامی از هرگونه پهن کردن دام های گسترده در شالیزارها جلوگیری نمایند.
او در آخر خواهان برخورد پلیس اماکن و اداره کل محیط زیست استان مازندران با رستوران های سرو کننده پرندگان مهاجر در سطح استان و پلمب آنها شد و اظهار داشت: وقتی تقاضا برای پرنده نباشد اساسا تخلفات در این عرصه بسیار کاسته می شود. انتظار داریم اداره کل محیط زیست استان مازندران در این عرصه با تمام توان ورود کرده و ضمن تقویت گشت های محیط زیست فریدونکنار، با هرگونه تخلف برخورد جدی داشته باشد.
منبع:

1401/11/01
12:19:25
5.0 / 5
443
تگهای خبر: پرندگان , ثبت , حفاظت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک