معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست خوزستان عنوان كرد

حفر چاه های جدید میدان نفتی سهراب در هورالعظیم، فعلا مجوز ندارد

حفر چاه های جدید میدان نفتی سهراب در هورالعظیم، فعلا مجوز ندارد خرید و فروش حیوان خانگی: خرید و فروش حیوان خانگی: خوزستان معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان درباب گمانه زنی ها درباره ی توسعه میدان نفتی سهراب در تالاب هورالعظیم با حفر چاه های جدید، توضیحی ارائه نمود.عادل مولا در گفت و گو با ایسنا، درباب انتشار اخباری در خصوص حفر ۳۵ چاه جدید نفت در تالاب هورالعظیم بمنظور توسعه میدان نفتی سهراب اظهار داشت: شرکت نفت طرحی برای توسعه میدان نفتی سهراب در شمال تالاب هورالعظیم ارایه داده است اما تا حالا گزارشی در مورد اقناع سازمان حفاظت محیط زیست یا تهمیداتی که برای دخالت کمتر اندیشده شده باشد، برای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ارسال نشده است.

وی اضافه کرد: بدین سبب با توجه به این که هنوز در این خصوص به اقناع نرسیده ایم تا حالا مجوزی برای حفر ۳۵ حلقه چاه جدید در تالاب هورالعظیم صادر نشده است. نخستین قدم این است که کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان را به اقناع برسانند که حداقل لطمه ها به تالاب ها می رسد.

مولا بیان کرد: هم اکنون نمی توانم بگویم مجوز حفر چاه های جدید و توسعه میدان نفتی سهراب در هورالعظیم صادر می شود یا خیر برای اینکه ما در حیطه کارشناسی کار می نماییم اما تصمیم گیرندگان افراد دیگری هستند.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: ما ترجیح می دهیم عملیات اکتشاف نفت خارج از تالاب صورت گیرد و همه تاسیسات خارج از تالاب باشند و اگر میادین نفتی مشترکی در تالاب وجود دارد بصورت سیستم های اُریب یا لوله های زیر زمینی کار خودرا انجام دهند.

وی اظهار داشت: هم اکنون شرکت نفت تنها این مجوز را دارد که در خارج از محدوده تالاب فرآورده های نفتی را که از سالهای قبل اکتشاف کرده بود، از شمال تالاب به مناطق جنوبی جابه جا کند.

منبع:

1401/11/25
10:04:35
5.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک