پیاده روی روزانه سلامت جسمانی را بهبود می بخشد

پیاده روی روزانه سلامت جسمانی را بهبود می بخشد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، مطالعاتی که در انگلیس صورت گرفته نشان داده است برای اینکه از فواید ورزش بهره مند شوید، لازم نیست دونده یا ورزشکار باشید؛ بلکه یک پیاده روی سریع روزانه هم کفایت می کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنا بر این مطالعات، اگر هر کس تنها ۱۱ دقیقه فعالیت روزانه داشته باشد، یک مرگ از هر ۱۰ مرگ زودهنگام، کاسته خواهد شد. ولی بیشتر مردم نمی توانند از عهده دست کم ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته که سفارش می شود، برآیند. بر این اساس به قول متخصصان دانشگاه کمبریج، کمی ورزش بهتر از به کلی ورزش نکردن است.
سرویس بهداشت ملی انگلیس سفارش می کند که شخص هر هفته ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت جسمی که ضربان قلب را تندتر می کند، انجام دهد یا ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت سخت و شدید که نفس را به شماره بیاندازد، داشته باشد.
تیم مطالعاتی، صدها مطالعه قبلی در رابطه با فواید فعالیت جسمی را بررسی نموده و به این نتیجه رسیدند که انجام حتی نصف میزان سفارش شده می تواند یک مورد از هر ۲۰ مورد بیماری های قلبی و رگ ها و حدودا یک مورد از ۳۰ مورد مبتلا شدن به سرطان جلوگیری نماید. نصف میزان سفارش شده برابر است با ۷۵ دقیقه فعالیت در هر هفته - ۱۱ دقیقه هر روز- دوچرخه سواری، پیاده روی تُند، کوه نوردی یا تنیس بازی کردن.
دکتر "سورن بریج" که سرپرستی این تحقیقات را به عهده داشته، می گوید: باید احساس تحرک کنید، ضربان قلب شما تُندتر خواهد بود ولی لزوما احساس نخواهید کرد که از نفس افتاده اید.
طبق این مطالعه همین مقدار فعالیت کافی است که خطر مبتلا شدن به بیماری قلب و سکته مغزی را ۱۷ درصد و مبتلا شدن به سرطان را هفت درصد کاهش دهید.
ورزش منظم چربی بدن و فشار خون را کم می کند و در عین حال در دراز مدت باعث بهتر شدن سلامت جسمانی، خواب و سلامت قلب می شود. فواید ورزش امکان دارد برای سرطان های بخصوصی مانند سرطان سر و گردن، معده و سرطان خون بیشتر از مبتلا شدن به سرطان هایی مانند سرطان ریه، کبد، مخاط رحم، روده بزرگ و سرطان پستان باشد.
البته همه نمی توانند ورزش هایی را که سرویس بهداشت ملی انگلیس سفارش می کند انجام دهند؛ دو نفر از هر سه نفر می گویند مدت ورزش کردن آنها کمتر از ۱۵۰ دقیقه (دو ساعت و نیم) در هفته است (مدت متوسط ورزش) و کمتر از یک نفر از هر ۱۰ نفر می تواند در هفته بیشتر از ۳۰۰ دقیقه (۵ ساعت) ورزش کند.
به گزارش بی بی سی، دکتر بریج می گوید: اگر شما کسی هستید که ایده ۱۵۰ دقیقه فعالیت فیزیکی ملایم در هفته به نظرتان دلهره آور است، می توانیم بگوییم که یافته های ما خبر خوبی است. اگر ۷۵ دقیقه در هفته به نظرتان عملی است، می توانید به تدریج مدتش را زیاد کنید تا به اندازه ای که سفارش کرده ایم برسید.
سرویس بهداشت ملی انگلیس همینطور سفارش می کند که بزرگسالان دو نوبت در هفته فعالیتهایی که به تقویت عضلات کمک می نماید، انجام دهند.
منبع:

1401/12/13
09:25:50
5.0 / 5
201
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سرویس , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک