کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور

کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور خرید و فروش حیوان خانگی: رییس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور از ورود سامانه بارشی از پس از ظهر شنبه (5 فروردین ماه) آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت جوی کشورافزود: در دومین روز از سال جدید با اعلان اینکه فعالیت سامانه بارشی امروز (۲ فروردین) در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد. بیشینه بارش امروز در استانهای ساحلی خزر ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی امتداد البرز شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود. این سامانه پنجشنبه (۳ فروردین ماه) در شرق و بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود و به تدریج از اواخر وقت از شرق کشور خارج می شود.
وی با اعلان اینکه از پس از ظهر جمعه (۴ فروردین ماه) در بخش هایی از شمال غرب بارش پراکنده رخ می دهد، اضافه کرد: در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و پس از ظهر شنبه (۵ فروردین ماه) با ورود سامانه جدیدی از سمت غرب بارش در بخش هایی از غرب، مرکز و دامنه های زاگرس شمالی و البرز غربی آغاز می شود.
ضیاییان افزود: فعالیت سامانه بارشی یکشنبه (۶ فروردین ماه) تشدید می شود و گستره آن استانهای واقع در نیمه غربی کشور همین طور ارتفاعات جنوب شرق را فرا می گیرد. طی این پنج روز بارش به شکل رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید، موقت در ارتفاعات و نقاط سردسیر به شکل برف و در مناطق مستعد با ریزش تگرگ هم راه است.
رییس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تأکید بر این که امروز (۲ فروردین ماه) در نیمه غربی کشور، مرکز و استانهای واقع در دامنه های البرز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲ و ۳ فروردین ماه) در نواحی شرق و شمال شرق کاهش محسوس دما پیش بینی می شود، اظهار داشت: از امروز تا پنجشنبه (۲ تا ۳ فروردین ماه) در نیمه شرقی، مرکز، جنوب و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و یکشنبه (۶ فروردین ماه) در جنوب غرب افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد گردوخاک و کاهش دید افقی انتظار می رود.
ضیاییان اشاره کرد: دریای خزر امروز و خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان از امروز تا جمعه مواج پیش بینی می شود.
وی در مورد شرایط جوی تهران نیز با تأکید بر این که دمای هوای تهران برای سوم فروردین ماه بین ۱۶ تا ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود که آسمان تهران نیمه ابری گاهی با وزش باد خواهد بود و برای روز جمعه (۴ فروردین ماه) نیز دمای تهران ۱۸ تا ۹ درجه سانتیگراد با آسمانی صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود.1402/01/02
13:11:54
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک