رییس دانشگاه علامه طباطبائی در پاسخ به خرید و فروش حیوان خانگی اعلام كرد

آخرین وضعیت تجمیع دانشکده های علامه طباطبائی

آخرین وضعیت تجمیع دانشکده های علامه طباطبائی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی ضمن اشاره به برنامه این دانشگاه برای تجمیع ساختمان های دانشکده ها تصریح کرد: مقرر است علاوه بر این یک خوابگاه ۲۰۰۰ نفره در پردیس ۲ دانشگاه علامه ساخته شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در نشست خبری که امروز در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، در پاسخ به پرسش ایسنا به آخرین وضعیت تجمیع دانشکده ها و خوابگاه های دانشگاه علامه طباطبائی اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه تجمیع دانشکده ها مصوبه هیات دولت داریم که بر طبق این مصوبه اجبار به تجمیع ساختمان های خود هستیم. هم اکنون ۵ دانشکده بیرون از سایت اصلی قرار دارد و خوابگاه ها هم پراکنده هستند.
وی با اشاره به اینکه طی یک سال قبل دانشکده علوم ریاضی به سایت اصلی دانشگاه علامه طباطبائی منتقل شد، اظهار نمود: امیدواریم زمینه انتقال بقیه دانشکده ها فراهم گردد که البته مشکلی که در این حوزه وجود دارد، نداشتن زمین است.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: در ابتدا ۴۵ هکتار به زمینهای دانشگاه اختصاص داده شد که متاسفانه بیشتر از ۲۷ هکتار آن برای بزرگراه شهید همت از دانشگاه گرفته شد و قرار بود شهرداری ما به ازای آنرا زمین اختصاص بدهد اما به وعده خود عمل نکرده است. با این وجود برنامه تجمیع را در این زمینهای دانشگاه با تراکم بالا دنبال می نماییم.
او همینطور از ساخت یک خوابگاه ۲ هزار نفره در پردیس ۲ دانشگاه علامه طباطبائی اطلاع داد و اضافه کرد: مقدمات برنامه تجمیع را با ساخت یک خوابگاه در پردیس ۲ ادامه می دهیم چون که بخشی از خوابگاه ها که در سطح شهر پراکنده هستند به آنجا منتقل می شود و ما حدود ۴ هزار دانشجوی خوابگاهی داریم که مرتب در رفت و آمد هستند. این امر هزینه های زیادی را متحمل دانشگاه می کند.
وی در خصوصه برنامه دانشگاه علامه طباطبائی برای ایجاد مراکز نوآوری و کارآفرینی هم اظهار نمود: طی یک سال قبل در ۳ دانشکده روانشناسی، مدیریت و علوم اجتماعی مراکز نوآوری کارآفرینی به راه افتاده است و به مرور این مراکز در سایر دانشکده ها هم ایجاد خواهد شد.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی به برنامه دانشگاه در حوزه آمایش آموزش عالی اشاره نمود و اظهار داشت: بحث آمایش آموزش عالی به معنای اینست که به سمتی برویم که کیفیت عالی را با عنایت به قابلیت استان ها افزایش دهیم و دانشگاه ها مأموریت محور شوند. در این راه دانشگاه ها باید با عنایت به نیازهای جامعه رشته های قدیمی را کنار بگذارند که دانشگاه علامه در جهت عمل به این موضوع، در رشته های کم متقاضی پذیرش دانشجو ندارد و حتی مقرر است برخی رشته ها تعطیل شوند. در واقع آمایش به این معناست که با عنایت به نیاز جامعه رشته ها را نیاز محور نماییم و از ظرفیت آنها به خوبی استفاده نماییم.
به قول معتمدی؛ این تعداد موسسه علمی که در ایران وجود دارد در هیچ جای دنیا مرسوم نیست و حتی بعضی از آنها تناسبی با دانشگاه ندارند که یا باید حذف شوند و یا ادغام صورت گیرد. اما متاسفانه مشکلات سیاسی مانع از تصمیم گیری ها می شود. دانشگاه علامه در تلاش است به سمت حذف رشته های کم متقاضی و ایجاد رشته های جدید پیش برود به صورت مثال مقرر است رشته رواشناسی حمل و نقل رشته علوم اجتماعی محاسباتی را راه اندازی نماییم. همینطور راه اندازی دو دانشکده مالی بانکی و دانشکده حکمرانی در دستور کار دانشگاه قرار دارد.
نقشه جامع علمی کشور با عنایت به اقتضائات روز کشور بازبینی می شود
او در آخر از دستور دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی برای بروزرسانی نقشه جامع علمی کشور اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ سال از تدوین نقشه جامع علمی کشور می گذرد؛ در این نقشه اولویت توسعه رشته ها مشخص شده و به تازگی دبیر شورا از دکتر کبگانیان خواسته است که نقشه جامع علمی کشور با عنایت به اقتضائات روز کشور بازبینی شود.1402/02/04
15:43:45
5.0 / 5
342
تگهای خبر: آموزش , دام , دما , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک