آیا میزان کالری دریافتی سبب بی حسی پا می شود؟

آیا میزان کالری دریافتی سبب بی حسی پا می شود؟ خرید و فروش حیوان خانگی: خرید و فروش حیوان خانگی: خراسان رضوی اگر برای مدت طولانی بنشینید یا اگر پاهایتان را خیلی بالا نگه دارید، اغلب ممکنست بی حس شوند؛ بی حسی پا بطور معمول به دو دلیل اصلی ایجاد می شود.


به نقل از هلث، نخستین مورد در بی حسی پا، کاهش یا محدود شدن جریان خون در پاهاست، برای مثال اگر پاهای شما در معرض سرمازدگی قرار گیرند، ممکنست این اتفاق رخ دهد. دلیل دیگر بی حسی پاها ناشی از فشردگی جزئی عصب است که اغلب به سبب نشستن نامناسب به وجود می آید. این فشار عملکرد عصب را متوقف می کند و موجب می شود پاهای ما بی حس شوند. هنگامی که رفع فشار متوقف می شود، بدن برای مدتی با سوزن و سوزن به این مورد پاسخ می دهد.
مشکلات عصبی و گردش خون نیز می تواند ریشه در خیلی از شرایط داشته باشد. رژیم غذایی شما می تواند یکی از این موارد باشد. اگر رژیم غذایی شما خیلی کم کالری باشد، بدن شما آغاز به تخلیه ذخایر چربی، قند و پروتئین خود می کند و منجر به سوء تغذیه می شود که بر سطح انرژی و توانایی بدن شما برای التیام خود تاثیر می گذارد.
مصرف کم کالری نیز می تواند مواد مغذی لازم برای عملکرد را از بدن شما سلب کند. رژیم غذایی با کمبود ویتامین B۱۲ می تواند موجب گزگز در پاهای شما شود برای اینکه این ماده مغذی به صیانت از اعصاب شما کمک می نماید. با گذشت زمان، کمبود ویتامین B۱۲ می تواند منجر به نوروپاتی محیطی شود که لطمه عصبی است و بر سیگنال های ارسال شده از مغز به اندام ها، همچون پاها تاثیر می گذارد.
پای شما ممکنست به دلیلهای دیگری از لطمه تا بیماری جدی بی حس شوند. لطمه یا فشار به عصب سیاتیک می تواند موجب بی حسی یا گزگز در پاهای شما شود.


مورتون نوروما می تواند موجب درد یا بی حسی در پای شما شود که ممکنست ناشی از پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا دویدن باشد. نورومای مورتون یا مورتون نوروما حالت دردناکی است که ناحیه قدامی پا (سینه پا)، خصوصا ناحیه بین انگشتان سوم و چهارم را درگیر می کند. موتون نوروما موجب می شود که بیمار حس کند هنگام راه رفتن داخل کفشش سنگ ریزه وجود دارد یا احساس کند جورابش داخل کفش چین خورده است.
بیماری شریان محیطی (PAD) زمانی اتفاق می افتد که چربی در شریان ها، گردش خون را در ساق پا کم کند. اگر کلسترول بالا، فشار خون بالا یا اگر اضافه وزن دارید، بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به بیماری شریان محیطی هستید. بطور کلی، بیماری شریان محیطی بیماری است که در آن پلاک هایی در شریان هایی که خون را به سر، اندام ها و دست و پاها حمل می کنند تشکیل می شود. این پلاک ها از چربی، کلسترول، کلسیم، بافت لیفی و سایر مواد موجود در خون تشکیل شده اند.
بی حسی پا همین طور می تواند نشانه بیماریهای متابولیک مانند دیابت باشد برای اینکه قند خون بالا در طول زمان می تواند موجب لطمه به اعصاب شود همین طور می توانید روی پای خود رشدی داشته باشید که به عصب فشار می آورد.
تعدادی از عفونت های باکتریایی مانند بیماری لایم (بیماری لایم، بیماری عفونی بوده که عامل آن نوعی باکتری است و توسط نیش کنه منقل می شود) و بیماریهای خود ایمنی نیز می توانند موجب بی حسی پا شوند. اگر احساس بی حسی مداوم در پاهای خود دارید، برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک می تواند به شما کمک نماید تا تعیین کنید آیا علت بی حسی پای شما چیزی نسبتا بی ضرر یا ممکنست یک بیماری زمینه ای داشته باشید که نیاز به درمان دارد.
منبع:

1402/02/25
10:54:23
5.0 / 5
276
تگهای خبر: انرژی , بیماری , پزشك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک