شهردار تهران عنوان كرد

طراحی ۸ محله الگو در تهران طی سالجاری

طراحی ۸ محله الگو در تهران طی سالجاری به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، شهردار تهران با اشاره به اینکه هدف ما مدیریت شهر تهران با مشارکت دیگران همچون نخبگان دانشگاهی است، اظهار داشت: به همین جهت به دانشگاه می آییم، نیازهایمان را تعریف می نماییم و با همراهی نخبگان پروژه های مشترک را پیش می بریم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در نشست با نخبگان دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به چالش های پیش روی وی در ابتدای دوران مسئولیتش اظهار داشت: امکانات تهران در ابتدای دوره مسئولیت مدیریت شهری جدید فرسوده بود و ما با مشکلات بر هم انباشته مواجه شدیم، برای عبور از این شرایط در ۲۰ ماه گذشته تلاش کردیم شهر را به مثابه یک زیست بوم واحد ببینیم و صرفاً شهر را اداره نکنیم بلکه در تهران تحول ایجاد نماییم چونکه اداره کردن شهر آسان است اما ایجاد تحولی همه جانبه در روح و جسم تهران دشوار است.
شهردار تهران اضافه کرد: در اولین مرحله باید به یک ثبات می رسیدیم که در عرض یک هفته این اتفاق رخ داد. نماد این ثبات عبور از تنش مالی در شهر تهران بود. با عبور از تنش، یک ماه بعد پروژه های بر زمین مانده شهر تهران آغاز شد و الان آزاد راه شهید شوشتری به طول ۱۶.۵ کیلومتر در شرق تهران درحال راه اندازی است. با راه اندازی این آزاد راه ۱.۵ درصد از حجم بار ترافیکی شهر تهران کاهش پیدا خواهد نمود. هم چنین یال غربی بزرگراه یادگار امام به طول ۴.۵ کیلومتر و بزرگراه شهید بروجردی به طول ۴.۷ کیلومتر درحال راه اندازی است که سال جاری ۳.۷ کیلومتر آن به بهره برداری می رسد.

یک میلیون و دویست هزار تن آسفالت ریزی در سطح معابر طی ۶ ماه نخست ۱۴۰۲
وی در مثالی دیگر از چالش های تهران و رویکرد تحولی شهرداری برای حل آن اظهار داشت: ۱۱۰ میلیون مترمربع وسعت معابر شهر تهران است که دارای آسفالتی فرسوده است اگر بخواهیم سالانه تنها ۱۰ درصد از این معابر را بهسازی نماییم به یک میلیون و هفتصد هزار تن آسفالت نیاز داریم که این میزان ظرفیت تولید آسفالت در شهر تهران وجود نداشت و سال قبل برای جبران عقب ماندگی ها دو کارخانه تولید آسفالت ایجاد کردیم تا فرسودگی های ۵ کارخانه قبلی را از بین ببریم که در نتیجه این اقدامات، شرایط حالا به جایی رسیده که در شش ماه نخست سال ۱۴۰۲، یک میلیون و دویست هزار تن آسفالت در سطح معابر شهر تهران ریخته خواهد شد.

امسال ۸ محله الگو در تهران طراحی خواهد شد
زاکانی افزود: برای مدیریت تهران ۴ محور تحولی داریم که برپایه آن کل اقدامات ما در شهرداری قابل تفسیر است و ذیل آن ۹ کلان پروژه هم تعریف کرده ایم. بعنوان مثال در تحول کالبدی شهر تهران به دنبال ایجاد محله های الگو هستیم و در همین رابطه سال جاری ۸ محله الگو در تهران طراحی خواهد شد. محلاتی که ۷ سرانه اصلی به منظور زندگی شهروندی را خودش تأمین خواهد نمود. پیش از این تهران تنها دو محله الگو مانند شهرک اکباتان داشته است که همگی در ارتباط با پیش از انقلاب می شود و با ارزش های فرهنگی آن دوره طراحی شده است.
شهردار تهران اضافه کرد: تحول نرم یکی از محورهای اصلی تحولی در تهران است که در آن هدف اصلی ما رسیدن به شهروند الگو در پایتخت است، در این رابطه کلان پروژه ما اداره شهر با مشارکت مردم و نخبگان است.
زاکانی پیرامون ایجاد تحول هوشمند در تهران هم اظهار داشت: بیشترین توان فناوری کشور در شهر تهران تجمیع شده است اما از این توان در تهران آنگونه که باید بهره ای برده نمی گردد، در همین رابطه بناست با همکاری کمیسیون ماده ۵ بزرگ ترین پارک علم و فناوری کشور در پارک ولایت به مساحت ۲۰۰ هکتار راه اندازی شود. این اتفاق می تواند سبب بهره مندی بیشتر شهر تهران از توان دانشی متمرکز در آن شود.
شهردار تهران در قسمت دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نگاه به تهدیدهای موجود در تهران نگاهی فرصت محور است و در تلاشیم از تمامی ظرفیت ها برای بهبود کیفیت زندگی مردم استفاده نماییم، بعنوان مثال به تازگی طبق توافقات صورت گرفته با نیروهای مسلح بنا شده پادگان های بزرگ ۰۶، جی، دوشان تپه و… تغییر کاربری بدهند.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی در انتها تصریح کرد: هدف ما مدیریت شهر تهران با مشارکت دیگران همچون نخبگان دانشگاهی است. به همین جهت به دانشگاه می آییم، نیازهایمان را تعریف می نماییم و با همراهی نخبگان پروژه های مشترک را پیش می بریم و در طرف مقابل شهرداری تهران هم وظیفه خود می داند نسبت به نیازهای دانشگاه بی تفاوت نباشد. به همین جهت در راه اندازی مسکن اساتید، خوابگاه های متاهلی و… پیش قدم هستیم. ناظر به جابه جایی مرکز رشد دانشگاه هم که مورد تاکید اساتید بود، شهرداری و به صورت ویژه کمیسیون ماده ۷ پیگیر این جابه جایی است.
منبع:

1402/03/02
13:06:34
5.0 / 5
248
تگهای خبر: دام , زندگی , سایت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک