اعلام شرایط نقل و انتقال فرهنگیان

اعلام شرایط نقل و انتقال فرهنگیان خرید و فروش حیوان خانگی: خرید و فروش حیوان خانگی: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، شیوه نامه نقل و انتقال فرهنگیان را ابلاغ کرد؛ به سبب این شیوه نامه، ثبت نام متقاضیان از دهم خرداد ماه شروع می شود و تا ششم تیرماه ادامه دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در شیوه نامه نقل و انتقال کارکنان رسمی و پیمانی متقاضی انتقال دائم و موقت برون استانی که از طرف صادق ستاری فرد به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده آمده است که نقل و انتقالات در جهت ارتقای بهره وری و ساماندهی مناسب نیروی انسانی، تامین رضایتمندی شغلی و تسهیل شرایط خدمت فرهنگیان با تکیه بر بهبود توازن نیروی انسانی در مناطق مبداء و مقصد و سایر ضوابط و مقررات مربوط در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ صورت می گیرد.
فرآیند نقل و انتقال درون استانی
در جهت عدم تمرکز، رعایت مصالح و مقتضیات منطقه ای و استانی، ضوابط و اجرای پروسه نقل و انتقال درون استانی سال تحصیلی آتی با تکیه بر رعایت اصول و ضوابط کلی حاکم بر این دستورالعمل و دستورالعمل توسعه سنواتی ساماندهی نیروی انسانی و لزوم حفظ و بهبود توازن نیروی انسانی (به تفکیک اداره/ گروه / رشته/ جنسیت) بین مناطق مبداء و مقصد به کارگروه توسعه مدیریت اداره کل استان تفویض می شود.
فرآیند نقل و انتقال برون استانی
پروسه نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی آتی با عنایت به شرایط متقاضیان و فهرست فضلی امتیاز تایید شده آنان و بر طبق جداول تراز نیروی انسانی ادارات (به تفکیک اداره/ گروه / رشته/ جنسیت) و با رعایت دستورالعمل توسعه سنواتی ساماندهی نیروی انسانی طبق ضوابط این دستورالعمل و مطابق جدول زمانبندی ذیل اجرا می شود.ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال
-انتقال دائم: دارا بودن حداقل چهار سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه /استان
- انتقال موقت: دارا بودن حداقل یک سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان
تبصره: همکارانی که امسال در وضعیت انتقال موقت هستند می توانند با ثبت درخواست و رعایت تراز نیروی انسانی منطقه / استان تبدیل به دائم شوند.
- ملاک محاسبه سابقه خدمت تجربی (آموزشی تمام وقت) در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ است.
تبصره: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، ماموریت به سایر دستگاه ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه و قرارداد کار معین جزء سابقه خدمت برای انتقال محسوب نخواهد شد.
- تحقق هر نوع انتقال مقرر در این دستورالعمل منوط به وجود نیاز در مقصد و رعایت شرط تامین نیرو در منطقه مبداء از محل ابلاغ موظف یا غیر موظف خواهد بود.
- به استناد ماده ۲ آئین نامه اجرائی بند (۳) ماده واحده قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، نقل و انتقال مشمولین استخدام شده موضوع آن قانون، پیش از (۱۰) سال امکانپذیر نیست.

اقدامات در ارتباط با متقاضیان
- ثبت اطلاعات و تکمیل فرم امتیازبندی بر مبنای راهنمای تعبیه شده در سامانه my.medu.ir صورت گیرد.
- پذیرش درخواست های خارج از سامانه و یا بعد از مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.
-افراد منتقل شده (موقت) سالجاری مکلف به انجام موارد فوق جهت استمرار انتقال موقت یا تبدیل به دائم هستند.

ملاحظات
۱- انتقال پدر، مادر، همسر و فرزند شهید، جانبازان بالای ۲۵ درصد، زوجین فرهنگی به محل خدمت همسر، بانوان فرهنگی دارای سه فرزند زیر ۱۲ سال (ملاک محاسبه سن فرزندان تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ است) و همین طور همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز در همان سال با ارائه تاییدیه از مراجع ذی صلاح به استناد ماده ۱۷ آئین نامه اجرائی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان در اولویت قرار دارند.
۲- جابه جایی فارغ التحصیلان متعهد خدمت سالجاری دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در گروه/ رشته/ جنسیت یکسان با تصریح به استمرار تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش در محل مورد نیاز امکان پذیر است.
۳- در صورت احراز عدم شرایط و استحقاق افراد منتقل شده، ضمن برخورد قانونی با متخلفین نسبت به لغو انتقال ذی نفعان در هر زمان از سال تحصیلی اقدام خواهد شد.
۴- به استناد ماده (۹) مصوبه شماره ۹۸۷۰۴/ت ۵۴۳۵۷ مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ هیئت محترم وزیران و مفاد بخشنامه شماره ۷۱۰/۴۶ مورخ ۹۹/۱۰/۲۰ انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و فقط درخواست ماموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است. بدیهی است در صورت اصلاح آئین نامه مصوب مربوط، امکان تبدیل انتقال موقت به دائم در کلانشهرها فراهم می شود.
پس متقاضیان انتقال به این شهرها فقط مجاز به ارائه درخواست ماموریت (انتقال موقت) است. ضمناً برخورداری از تسهیلات خروج از کلانشهر، منوط به ارائه درخواست کتبی جداگانه است.
۵- فرهنگیانی که همسر آنان پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی بوده و طبق امریه دستگاه مربوط (بدون درخوسات خود) و با تایید بالاترین مقام نظامی یا انتظامی در استان، منتقل شده باشند، مشمول بند (۳) جدول امتیاز بندی هستند. لازم به ذکر است به مکاتباتی که فقط موید اشتغال همسر نظامی بوده همانند سایر همکاران امتیازدهی خواهد شد.
۶- نقل و انتقال درون و برون استانی فقط در بازه زمانی ۱۰ خرداد تا ۱۵ مرداد ماه صورت می گیرد.
۷- عدم مراجعه افراد انتقال یافته به منطقه مقصد، بعد از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می شود.
۸- ادارات شهرستان ها و مناطق مقصد، مکلف اند پیش از انتهای دوره انتقال موقت افراد منتقل شده سال قبل، نسبت به صدور حکم پایان ماموریت و اطلاع رسانی به افراد ذی نفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان اجتناب کنند و ادارات شهرستان ها و مناطق مبدأ نیز موظف اند بعد از پایان تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد و صدور ابلاغ خدمت تا شروع سال تحصیلی اقدام نمایند. بدیهی است عدم مبادرت به موقع به منزله ترک فعل و کوتاهی در انجام وظایف قانونی تلقی می شود.
۹- مسئولیت اطلاع رسانی، نظارت بر حسن اجرا و پاسخگویی مناسب به متقاضیان انتقال درون و برون استانی با مدیرکل آموزش و پرورش استان ها است. مقتضی است تمهیدات لازم را به نحوی فراهم نمایند تا از مراجعه متقاضیان به واحدهای ستادی خودداری شود. هرگونه مکاتبه خارج از سامانه مربوط در ارتباط با انتقال با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ممنوع بوده و در نتایج ارزیابی عملکرد استانها لحاظ خواهد شد.
۱۰- به منظور بررسی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش، برنامه اعزام بازرسان حوزه ستادی جهت بازدید میدانی متعاقباً ارسال خواهد شد.
برای مشاهده بخشنامه و جداول پیوست آن بر روی این لینک کلیک کنید.1402/03/07
11:29:03
5.0 / 5
246
تگهای خبر: آموزش , ثبت , دام , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک