دبیر شورای عالی معماری مطرح كرد

حتی یک متر از زمینهای مسکن مهر کارشناسی نشده بود!

حتی یک متر از زمینهای مسکن مهر کارشناسی نشده بود! به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وجب به وجب 30 هزار هکتار اراضی که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده در کمیته های کارشناسی و فنی مورد بررسی قرار گرفته اما حتی یک متر مربع از زمینهای پروژه مسکن مهر که مصوبه شورای عالی را گرفتن کرد در جلسات کارشناسی بررسی نشده بود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فرزانه صادق مالواجرد در نشست خبری اظهار داشت: در دوره اخیر بازپس گیری اراضی دولتی را در دستور کار قرار داده ایم که حدود ۳۰ هزار هکتار در چرخه طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته و این روند ادامه دارد که آمار دقیق آنرا سازمان ملی زمین و مسکن ارائه می دهد.
وی ادامه داد: رقم ۳۰ هزار هکتار الحاق زمین که به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته عدد خردی نیست. این میزان با اراضی ۸۰۰۰ هکتاری مسکن مهر مقایسه کنید و متوجه می شوید چقدر زمینهای اختصاص یافته به طرح نهضت ملی مسکن بزرگ است.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در مقایسه طرح نهضت ملی مسکن با پروژه مسکن مهر اشاره کرد: وجب به وجب ۳۰ هزار هکتاری که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده در جلسات و کمیته های کارشناسی و فنی مورد بررسی قرار گرفته است اما حتی یک متر مربع از ۸۰۰۰ هکتار زمین پروژه مسکن مهر که مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را دریافت کرد در جلسات کارشناسی بررسی نشده بود.
بیشتر بخوانید
اول تحویل واحد، بعد تکمیل آورده مالواجرد در پاسخ به سوالی درباره ی واگذاری زمین برای ساخت واحدهای یک طبقه و دو طبقه اظهار داشت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اشتباه راهبردی است که ما بیش از دو طبقه بسازیم و این مساله به تمامی استانها ابلاغ گردیده است.
وی اشاره کرد: پاسخگویی به نیاز مسکن فقط بوسیله یک راهکار نخواهد بود. اما باید به این نکته توجه گردد که تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در داخل شهرها بسیار آسان تر و قابل دسترس تر از این است که ما بدین سبب که می خواهیم نیاز فوری مسکن را جواب بدهیم افزایش محدوده های کلان ایجاد نماییم.
دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی با تأکید بر پشتوانه کارشناسی در الحاق اراضی به پروژه های مسکونی اظهار داشت: در دوره اخیر تمامی محدوده هایی که مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را گرفته پشتوانه کارشناسی دارد. این موارد شامل تامین آب، قرار داشتن یا نداشتن روی گسل، محدوده اراضی کشاورزی و باغات، فرونشست، دسترسی به شبکه های اصلی است که تماما مورد بررسی قرار گرفته است.
ادامه دارد...منبع:

1402/03/08
14:14:38
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آب , خدمات , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک