صحرایی:

حال آموزش وپرورش خوب نیست

حال آموزش وپرورش خوب نیست خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش با اشاره به اینکه حال آموزش وپرورش و معلمان خوب نیست، اظهار داشت: برای حل مشکلات آموزش وپرورش به کمک دولت، ملت و مجلس شورای اسلامی و در یک کلام به وفاق ملی نیاز داریم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیتش برای تصدی وزارت آموزش وپرورش ضمن تقدیر از اظهارات نمایندگان موافق اظهار داشت: انتظار میرفت همکار دانشگاهی ام کمی تحقیق می کرد و بعد مطالب را بیان می کرد. امیدوار هستم آن چه در مورد شخص بنده گفته شد در صورت صحت، خدا من را هدایت کند و در صورتیکه صحت نداشته باشد که ندارد، خداوند حقیقت را آشکار و دل و ذهن افراد را نسبت به من نرم و مهربان کند.
وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش اظهار داشت: اگر ایران قوی و عزیز و اقتصاد خوب و جامعه باصلابت و مومن می خواهیم راهش از آموزش وپرورش قوی است، منتها حال آموزش وپرورش و معلمان خوب نیست. برای آنکه آموزش وپرورش به جایگاه خود برسد باید همه همراه شویم، آموزش وپرورش به کمک دولت، ملت و مجلس شورای اسلامی نیاز دارد.
صحرایی با اشاره به اینکه باید خلأ ارتباطی و شناختی با نسل فعلی را از بین ببریم، اشاره کرد: باید دانش آموزان را از چنگال وحشی فضای مجازی نجات داد، همین طور باید فنی و حرفه ای و هنرستان را تقویت کرد و برای دختران برنامه ریزی داشت. سبک زندگی ایرانی – اسلامی را آموزش داد و فرهنگ ایرانی را نهادینه کرد.
وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش اظهار داشت: باید برای همه معلمان فعلی برنامه داشت و برای تضمین کیفیت برنامه ریزی کرد.
وی خطاب به نمایندگان اظهار داشت: من رضامراد صحرایی روستازاده ای هستم که هنوز بوی خاک خیس آن بهترین عطر مشامم است، تنها با پشتوانه انقلاب و نظام مدارج را طی کردم و در بیش از ۲۰ کشور جهان تدریس داشتم. بر طبق تجربیات می گویم که تمامی راه ها از مدرسه می گذرد هر پایه باید یک مهارت را بیاموزد و مدیران باید برای راهبری چنین مدارسی آمادگی داشته باشند.
صحرایی با اشاره به اینکه اصلی ترین رکن تربیت خانواده است، اظهار داشت: اگر مسلط به مدرسه، مسجد و خانواده شکل بگیرد همه مشکلات قابل حل است؛ پیام انقلاب اسلامی عدالت است اما فاصله مدارس از یکدیگر و کیفیت مدارس دولتی به شکلی است که خانواده ها دغدغه ثبت نام فرزندانشان را در مدارس دارند.
وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش با اشاره به اینکه نظام رتبه بندی باید بر طبق صلاحیت حرفه ای و توانمندی تخصصی و عمومی معلمان باشد، اشاره کرد: باید کلاس را به محل یادگیری و نه محل آموزش تبدیل کرد راه آن استفاده از شیوه های نوین مثل آموزش تلفیقی و ترکیبی است که باید برای این کار هم معلمان آموزش ببینند.
وی با اشاره به اینکه مساله امور تربیتی و پرورشی مهم می باشد، افزود: تربیت و تزکیه مهم تر از تعلیم است ما ۵۹ هزار مربی پرورشی کم داریم که امسال ۱۱ هزار معلم پرورشی جذب می نماییم و باید تا پنج سال آینده این روند ادامه داشته باشد تا این کمبود جبران شود.
صحرایی درباره ی زمان حضورش در مورد فعالیت بنیاد سعدی در اینستاگرام اظهار داشت: بنیاد سعدی بنیادی برای بسط زبان فارسی با دنیاست که راه ارتباطی ما بوسیله صفحات فضای مجازی است. آنها در روزهایی همچون نوروز و یلدا برای ما شعر می خوانند و می فرستند اینکه آنها در خانه شان بی حجاب هستند را ما باید پاسخ بدهیم. آنها در خارج از کشور زندگی می کنند و برایمان شعر به زبان فارسی می خوانند افتخار ما این است که کتب زبان فارسی را به تمام دنیا برده ایم و به آنها ایران را معرفی کرده ایم.
وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش با اشاره به اینکه ما پنج چالش جدی در آموزش وپرورش داریم، اظهار داشت: ناکارآمدی نظام حکمرانی آموزش وپرورش و فقدان عزم ملی برای تحول آن، کم توجهی به ارتقاء کمی و کیفی سرمایه انسانی آموزش و پرورش، ضعف در راندمان زیرساخت ها و ناترازی در منابع و مصارف، ضعف در کیفیت و ناکارآمدی برنامه های آموزشی و جهت گیری عدالت و کاهش فرصت های برابر پنج چالشی است که باید آنرا رفع نماییم.
ادامه دارد...منبع:

1402/03/09
10:47:30
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , ثبت , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک