سازمان هواشناسی هشدار داد

تشدید بارش در 13 استان

تشدید بارش در 13 استان خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، سازمان هواشناسی با صدور اخطار سطح نارنجی از تشدید ناپایداری های محلی در ۱۳ استان و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و طغیان رودخانه ها و وقوع صاعقه اطلاع داد و احتیاط در سفرهای بین شهری را سفارش کرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ آورده است: به دنبال رشد ابرهای همرفتی و تشدید ناپایداری محلی امروز (۱۵ خردادماه) برای استانهای تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، شمال غرب اصفهان، اردبیل و ارتفاعات و دامنه در استانهای کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و مازندران و فردا (۱۶ خردادماه) برای استانهای تهران، البرز، قزوین، اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و دامنه و ارتفاعات استانهای گیلان، مازندران، غرب گلستان و مرکز و غرب و جنوب غرب کرمان وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، برخی نواحی ریزش تگرگ و در نقاط مستعد گردوخاک پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت همچون بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

در این اخطار از جانب سازمان هواشناسی سفارش شده است: از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود و احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیتهای کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استقامت سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، با عنایت به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت به بخش کشاورزی و پارک خودرو ها در مناطق مسقف مورد توجه قرار گیرد.
سازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبار باران، رعدوبرق، صاعقه، وزش باد شدید موقتی، در نواحی مستعد خیزش گرد وخاک و احتمال تگرگ امروز برای شمال استانهای سمنان، زنجان، آذربایجان شرقی، اصفهان و دامنه و ارتفاعات در استان گیلان، فردا و پس فردا برای استانهای سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات و دامنه نیمه جنوبی و نیمه شمالی سمنان، قم، شمال اصفهان، آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و زنجان و پنجشنبه برای استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، اصفهان، کرمان، ارتفاعات و دامنه نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، یزد، شمال فارس، نیمه شمالی سمنان، خراسان شمالی، مرکزی و همدان و جمعه برای استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، ارتفاعات کرمان، اصفهان و یزد پیشبینی می شود.
در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها، جاری شدن روان آب، احتمال طغیان رودخانه ها، صاعقه، در بعضی مناطق خیزش گردوخاک، کاهش دید و محدودیت در فعالیتهای کشاورزی وجود دارد ازاین رو نسبت به اجتناب از اسکان در بستر مسیل ها، احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیتهای کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاههای اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها سفارش می شود.
در ادامه این اخطار ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها آمده است: این وضعیت جوی سه شنبه در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، سمنان، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، پنج شنبه در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سمنان و جمعه در خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست و کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری همچون سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال وجود دارد.
بر مبنای سفارش سازمان هواشناسی احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استقامت سازه های موقت، احتیاط در فعالیتهای کوه نوردی، احتیاط در فعالیتهای عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، بخصوص در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال ها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1402/03/15
19:10:26
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آب , بارش , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک