مشاهده یک قلاده پلنگ و گله 6 راسی گورخر ایرانی در پارک ملی توران

مشاهده یک قلاده پلنگ و گله 6 راسی گورخر ایرانی در پارک ملی توران خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، سمنان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در پارک ملی توران در شهرستان شاهرود این استان اطلاع داد.


بهرامعلی ظاهری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: این پلنگ ایرانی توسط محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و حین گشت زنی مشاهده و رویت شده است.
وی از تصویربرداری از این پلنگ زیبای ایرانی در پارک ملی توران آگاهی داد و اضافه کرد: مأمورین اجرائی پارک ملی توران در حین ماموریت های روزانه خود، ضمن گشت و کنترل منطقه موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ زیبای ایرانی شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان همین طور از مشاهده یک گله ۶ راسی گورخر ایرانی در مناطقی از همین پارک در روز قبلی آن آگاهی داد و اشاره کرد: محیط بانان این پارک حین گشت زنی سه گورخر ماده و سه کره تازه متولد شده در پارک ملی توران را مشاهده نمودند.
وی از تصویر برداری از این خانواده گور ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: پارک ملی توران نه فقط با اهمیت ترین زیستگاه گور ایرانی در کشور بلکه با اهمیت ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در جهان است.
وی افزود: این پارک ملی از تنوع جانوری بسیار متنوعی برخوردارست اشاره کرد: مجموعه توران با مساحت یک میلیون و ۴۶۴ هزار و. ۹۹۲ هکتار پس از پناهگاه حیات وحش نایبندان دومین منطقه بزرگ تحت حفاظت سازمان محیط زیست است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یادآوری کرد: مجموعه توران از سه قسمت پارک ملی. پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده تشکیل شده است که پارک ملی ۸درصد، پناهگاه حیات وحش ۱۷درصد و منطقه حفاظت شده ۷۵درصد از کل مساحت آنرا تشکیل می دهد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، زیستگاه توراندر سال ۱۳۵۱ به عنوان منطقه حفاظت شده تحت مدیریت سازمان محیط زیست در آمد و در سال ۱۳۵۵ قسمتی از آن به عنوان پناهگاه حیات وحش انتخاب در همان سال مجموعه توران از جانب یونسکو عنوان ذخیرگاه زیست کره را نیز دریافت کرد سپس در سال ۱۳۸۱ قسمتهای مرکزی این مجموعه به پارک ملی ارتقا یافت. تا حالا ۴۱ گونه پستاندار، ۱۶۷ گونه پرنده و ۴۲ گونه خزنده و ۲ گونه دوزیست در این مجموعه شناسایی شده اند.
منبع:

1402/03/16
10:07:57
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک