رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد

هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، فارس معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هر پروژه ای که مقرر است اجرا شود باید گزارش ارزیابی زیست محیطی داشته باشد.


علی سلاجقه در مسافرت به کازرون ضمن بازدید از طریق های روستایی، منطقه ویژه اقتصادی، محدوده نگهداری گوزن زرد ایرانی در منطقه میان کتل، مناطق حفاظت شده پریشان و ارژن، در مراسمی که در سالن کنفرانس دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد، شرکت کرد.
به نقل از محیط زیست فارس، سلاجقه در حاشیه این سفر اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست قوانین خویش را دارد، ازاین رو هر پروژه جدیدی باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد تا کمترین صدمه به محیط زیست وارد شود و اجازه هیچ گونه بی مبالاتی در محیط زیست را نمی دهیم.
معاون رئیس جمهور بر ضرورت رعایت الزامات زیست محیطی و کوشش برای مصون ماندن محیط زیست از صدمه های صنعتی تصریح کرد و اظهار داشت: محیط زیست از همه الزامات و ظرفیت ها برای پاسداشت این ارزشها بهره گیری می کند.
وی همینطور تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای معرفی استانهای دارای ظرفیت محافظت از محیط زیست تلاش می کند. استان فارس و شهرستان کازرون ظرفیتهای بدیع و قابل توجه در این حوزه دارد.
سلاجقه با اشاره به اینکه طبیعت و محیط زیست متعلق به همه مردم است، بیان نمود: مردم به مسائل محیط زیستی حساس هستند و پاسداشت ارزشهای محیط زیست را بعنوان یک مطالبه مطرح می کنند.
دیدار با خانواده شهید بیرامی همیار محیط زیست و همسر شهید امینی از دیگر برنامه های سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به شهرستان کازرون بود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، منطقه حفاظت شده میان کتل کازرون بخشی از مناطق حفاظت شده ارژن و پریشان شهرستان کازرون است. این منطقه در ۳۰ کیلومتری شمال کازرون و در راه جاده قدیم کازرون به شیراز قرار دارد و یکی از مناطق حفاظت شده نگهداری گوزن زرد ایرانی در فارس به حساب می آید.
منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در قسمت جنوبی رشته کوه های زاگرس و در ۶۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد و راه مهم ارتباطی فارس به استانهای خوزستان و بوشهر از کنار این منطقه می گذرد.
در حد فاصل تالاب ارژن و پریشان، منطقه ای به وسعت حدود ۶ هزار هکتار که گونه گیاهی غالب آن بلوط است، بعنوان منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان نام دارد و از سال ۱۳۵۷ تابحال مورد توجه ویژه قرار داشته است.
گوزن زرد گونه ای است که در طبیعت یافت نمی شود و منقرض شده و در بعضی سایت های کشور در شرایط نگهداری حفاظتی تکثیر یافته است. دو سایت احیای این گونه حیات وحش فارس در شهرستان های کازرون و ارسنجان قرار دارد.1402/05/13
12:15:36
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک