محققان هشدار می دهند؛

هوای آلوده ریسک سرطان سینه را زیاد می کند

هوای آلوده ریسک سرطان سینه را زیاد می کند خرید و فروش حیوان خانگی: خرید و فروش حیوان خانگی: آلودگی هوا به قلب و ریه ها لطمه می رساند، اما تحقیقات جدید نشان میدهد که ممکنست خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را نیز افزایش دهد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند که بیشترین افزایش در بروز سرطان سینه در بین زنانی است که به صورت متوسط سطوح بالاتری از آلودگی ذرات معلق (PM۲.۵) در خون شأن داشتند.
ذرات معلق از راه اگزوز وسایل نقلیه موتوری، سوختن روغن یا زغال سنگ، دود چوب / سوختن پوشش گیاهی و انتشار گازهای گلخانه ای صنعتی آزاد می شوند. ذرات به قدری کوچک هستند که می توانند در عمق ریه ها استنشاق شوند.
«الکساندرا وایت»، سرپرست گروه اپیدمیولوژی محیط زیست و سرطان در مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی ایالات متحده، اظهار داشت: «ما شاهد افزایش ۸ درصدی در بروز سرطان سینه برای زنان ساکن در مناطقی با قرار گرفتن در معرض PM۲.۵ بیشتر بودیم. باآنکه این افزایش نسبتاً نسبی است، اما این یافته ها نشان داده است آلودگی هوا با سرطان سینه مرتبط می باشد.»
برای این مطالعه، محققان از داده های مطالعه رژیم غذایی و سلامت که بیشتر از ۵۰۰۰۰۰ مرد و زن بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ در آن ثبت نام کردند استفاده کردند.
زنان در این گروه به صورت متوسط حدود ۶۲ سال سن داشتند.
محققان این زنان را تقریبا ۲۰ سال دنبال کردند و در خلال آن بیشتر از ۱۵۸۰۰ مورد سرطان سینه تشخیص داده شد.
این تیم میانگین سالانه غلظت PM۲.۵ را برای محل سکونت هر شرکت کننده تخمین زد.
دانشمندان همینطور بررسی کردند که چگونه رابطه بین آلودگی هوا و سرطان سینه برپایه نوع تومور متفاوت می باشد. آنها تومورهای گیرنده استروژن مثبت (ER+) و منفی (ER-) را به صورت جداگانه ارزیابی کردند و دریافتند که PM۲.۵ با بروز بیشتر سرطان پستان ER+ مرتبط می باشد، اما نه تومورهای ER-.
این نشان داده است که اختلال غدد درون ریز در این امر دخیل است. تومورهای ER+ شایع ترین تومورهای سینه هستند که در میان زنان تشخیص داده می شوند.


منبع:

1402/06/27
10:13:00
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک