یك مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست كشور:

استقرار پایش مانیتورینگ تالاب بین المللی قوری گل حرکتی پرارزش به سمت محیط زیست هوشمند

استقرار پایش مانیتورینگ تالاب بین المللی قوری گل حرکتی پرارزش به سمت محیط زیست هوشمند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، آذربایجان شرقی معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور استقرار پایش هوشمند از راه مانیتورینگ تالاب بین المللی قوری گل را حرکتی پرارزش به سمت محیط زیست هوشمند دانست.


مجتبی ذوالجودی، پنجشنبه، ۳۰ آذرماه در بازدید از تالاب بین المللی قوری گول ضمن بازدید از زیر ساخت های بوجود آمده و اقدامات انجام یافته در این تالاب تکمیل تجهیزات حفاظتی تالاب ها خصوصا هوشمند سازی پایش وضعیت آنها را مهم شمرده و توسعه دوربین های مدار بسته تالاب بین المللی قوری گول را کاری پرارزش و خوب توصیف کرد.
وی با تکیه بر لزوم پیگیری تأمین و تخصیص حقابه تالاب از نزدیک در جریان روند تأمین حقابه این تالاب قرار گرفته است و اظهار داشت: توسعه مرکز مانیتورینگ و پایش برخط (آنلاین) مناطق حفاظت شده و تالاب های این استان به سبب وسعت مناطق تالابی آن از ضروریات است.
وی افزود: نصب دوربین های هوشمند پایش آنلاین با قدرت زوم بالا و با کیفیت در تالاب های استان با هدف بررسی و پایش مستمر وضعیت زیستگاه آبی، پرندگان، حیات وحش و بخصوص پیشگیری از تخلفات زیست محیطی شکار و صید غیرمجاز و حتی حریق های احتمالی حائز اهمیت می باشد.
شهنام اشتری، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هم در این بازدید ضمن تشریح اقدامات انجام یافته در حوضه تالاب های استان و همینطور زیر ساخت های بوجود آمده در این تالاب ها، مشکلات فرا روی تأمین حقابه تالاب ها را یادآور و اقدامات انجام یافته برای تأمین نیاز آبی تالاب بین المللی قوری گول و همکاری و هماهنگی های مجموعه مدیریتی استان را در این خصوص شرح داد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های استان هم گزارشی از آخرین وضعیت تالاب و برنامه های مد نظر برای حفاظت و احیای آن عرضه کرد.
منبع:

1402/10/01
13:39:07
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک