محققان هشدار می دهند؛

تاثیر گوشی هوشمند مادر بر رشد زبان کودک

تاثیر گوشی هوشمند مادر بر رشد زبان کودک خرید و فروش حیوان خانگی: یک مطالعه جدید نشان میدهد مادرانی که از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایند، کمتر تمایل به صحبت با نوزادان خود دارند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران دریافتند مادران در زمانی که مشغول استفاده از تلفن خود هستند، ۱۶ درصد کمتر با نوزادشان صحبت می کنند.
فواصل کوتاه تر ۱ تا ۲ دقیقه ای استفاده از تلفن موجب اختلال بیشتر در تعامل مادر و نوزاد می شود و مکالمه کودک مادر را تا ۲۶ درصد کم می کند.
«میریام میکلسون»، محقق ارشد و دانشجوی دکترا در دانشگاه تکزاس، اظهار داشت: «توصیه ما به والدین جدید این است که از تأثیر تلفن ها بر توانایی آنها در هماهنگی با نیازهای فرزندشان آگاه باشند. برای نوزادان بسیار اهمیت دارد که مراقبت های مداوم و پاسخگو داشته باشند، که با ماهیت جذاب و پر مصرف یک گوشی هوشمند می تواند دشوارتر باشد.»
به گفته پژوهشگران، تحقیقات قبلی نشان داده است که استفاده از تلفن توسط والدین می تواند بر رشد زبان کودک تأثیر بگذارد.
برای دریافت ایده ای از نحوه تعامل والدین با نوزادان در دنیای واقعی، پژوهشگران دستگاه های ضبط صدا را به مدت یک هفته روی ۱۶ نوزاد بستند.
سپس آنها این ضبط ها را با گزارش استفاده از تلفن همراه بررسی کردند تا ببینند چگونه استفاده از گوشیهای هوشمند بر میزان صحبت مادران با نوزادانشان تأثیر می گذارد.
«کایا دی باربارو»، یکی دیگر از پژوهشگران این مطالعه، اظهار داشت: «ما از میزان کلی استفاده از تلفن در میان شرکت کنندگان شگفت زده شدیم. نمونه ما بطور متوسط ۴.۴ ساعت استفاده از تلفن در هر دوره ۱۲ ساعته داشت.»
استفاده از تلفن هوشمند موجب کاهش تعاملات کلامی مادر با نوزادش می شود، خصوصاً اگر استفاده در فواصل زمانی کوتاه اتفاق می افتد.
این ممکنست بدین سبب باشد که استفاده کوتاه مدت از تلفن شامل کارهای غیرکلامی مانند چک کردن ایمیل یا ارسال پیامک است، در صورتیکه استفاده طولانی مدت از تلفن شامل مکالمات تلفنی یا چت تصویری است که میزان گفتاری کودک را بیشتر می کند.
به گفته پژوهشگران، والدین ممکنست تأثیر استفاده از تلفن را بر رفتار خود با نوزادان دست کم بگیرند.


منبع:

1403/04/12
18:43:27
5.0 / 5
152
تگهای خبر: دریا , شركت , ماهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک