۲۳ درصد از مساحت زمین دیگر قابل بهره برداری نیست

۲۳ درصد از مساحت زمین دیگر قابل بهره برداری نیست به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: پژوهش های دانشمندان حوزه اقلیم نشان میدهد که به سبب تغییر اقلیم، تخریب سرزمین و بیابان زایی، 23 درصد از مساحت زمین دیگر قابل بهره برداری نیست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احد وظیفه امروز اظهارکرد: برآوردها نشان میدهد که تقریباً حدود ۷۵ درصد زمین از حالت طبیعی خود تغییر شکل داده است.
وی ادامه داد: هیچ وقت در طول تاریخ بشر زمین با این سرعت گرفتار دگرگونی و تغییر نشده است. در حقیقت سرعت تغییر بصورت بی سابقه ای درحال رخ دادن است.
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور افزود: عمده تغییرات زمین مربوط به بیابان زایی و خشکسالی است که تاثیر مستقیمی در زندگی تمامی افراد دارد و باید با این روند مقابله نماییم.
وظیفه اشاره کرد: ریشه خیلی از مشکلات زیست محیطی زمین انسان ساز است به واقع انسان بجای این که راهکار این مشکلات باشد، به قسمتی از مشکل تبدیل گشته است.
وی با اعلان اینکه زندگی همه ما به زمین وابسته است، اظهار داشت: در ایران نیز ما مشکلات مشابهی در عرصه تغییر اقلیم و افزایش بیابان زایی داریم به طوریکه اکنون بخش بزرگی از کشور ما گرفتار بحران خشکسالی است و روند کاهش بارش و افزایش دما به ویژه در سه دهه اخیر سرعت تخریب را افزایش داده است.
این مسئول افزود: همه مسئول هستیم تا برای صیانت از تنوع زیستی زمین، مقابله با تغییرات آب و هوایی، کاهش آلودگی، استفاده پایدار از منابع طبیعی و صیانت از گونه های جانوری تلاش نماییم.
وظیفه اضافه کرد: کارهای بی رویه و بدون توقف انسان ها همچون کارهای تشدید کننده تغییرات اقلیمی، زمین و ساکنان زمین را در معرض خطرات جدی قرار داده است.
وی افزود: کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی و توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر و اتخاذ شیوه های زندگی پایدار یکی از مهم ترین اقداماتی است که در سالهای اخیر بشر به آن پی برده و غالب کشورها در این راه دارند قدمهای اساسی برمی دارند که یک روش مهم برای مقابله با این چالش است.1403/04/14
21:12:33
5.0 / 5
137
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک