سامانه بارشی دوشنبه آسمان ایلام را بارانی می كند

سامانه بارشی دوشنبه آسمان ایلام را بارانی می كند خرید و فروش حیوان خانگی: ایلام - مدیر گروه پیش بینی اداره كل هواشناسی ایلام اظهار داشت: ناپایداری های جوی از روز دوشنبه هفته جاری آسمان استان ایلام را تحت تاثیر بارش نزولات جوی قرار می دهد.


مجتبی میهن پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: از اواخر روز دوشنبه هوای استان شاهد بارش های پراكنده ای خواهد بود كه این بارش ها از اواخر روز سه شنبه به تدریج شدت بیشتری می گیرد.
وی اضافه كرد: هرچند میزان بارش های روز دوشنبه و اواسط روز سه شنبه چندان چشمگیر نیست اما از اواخر روز سه شنبه تا بامداد روز چهارشنبه میزان بارش نزولات جوی مطلوب و قابل ملاحظه است.
میهن پرست با اشاره به اینكه این سامانه بارشی كل مناطق استان را در بر می گیرد، خاطرنشان كرد: این سسیستم بارشی از اواخر وقت چهارشنبه به تدریج از استان خارج می گردد.
وی اظهار داشت: احتمال ورود یك سامانه بارشی دیگر در عصر روز جمعه یا اوایل هفته جاری به استان ایلام وجود دارد و همینطور در خلال روزهای سه شنبه و چهارشنبه احتمال بروز پدیده گرد و غبار در نوار مرزی استان دور از ذهن نیست.
وی برای فردا با عنایت به در پیش بودن راهپیمایی 22 بهمن ابرناكی هوا را برای نقاط مختلف استان پیش بینی نمود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، بارندگی ها در سال زراعی جاری تا آخر دی ماه نسبت به سال قبل 22 درصد و در قیاس با میانگین بلندمدت 53 درصد كاهش داشته است.
در این مدت بیشترین بارش ها از شهرستان ایوان با 146 میلیمتر بوده كه این مقدار بارش در مقایسه با بارندگی های سال قبل 15 و نسبت به میانگین دراز مدت 49 درصد كاهش داشته است.
كمترین میزان بارش نزولات جوی هم در شهرستان مهران با 31 میلیمتر بارش رخ داده كه در مقایسه با بارش های سال گذشته 15 و در قیاس با میانگین دراز مدت 73 درصد افت بارندگی در این شهرستان تابحال ثبت شده است.
تاكنون 122 میلیمتر بارش باران در ایلام رخ داده كه نسبت به بارندگی های سال قبل 27 درصد افزایش و در مقایسه با آمار بلندمدت 52 درصد كاهش بارش نزولات جوی در شهر ایلام داشته ایم.
به علت اینكه این ریزش های جوی امسال كمتر از حد نرمال می باشد ازاین رو با تداوم كاهش ریزش های جوی استان ایلام امسال هم با روند كم آبی و خشكسالی مواجه می باشد و باید مصرف بهینه آب از هم اكنون توسط مردم و مسئولان مدیریت شود.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشاردهنده: حسن كهزادیان
7172/6119


1396/11/23
14:11:00
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک