آخرین وضعیت زیست محیطی كارخانه ۶۴ ساله سیمان شهرری

آخرین وضعیت زیست محیطی كارخانه ۶۴ ساله سیمان شهرری خرید و فروش حیوان خانگی: چندی قبل احمد مسجد جامعی - عضو شورای شهر تهران- درباره تاثیر كارخانه سیمان بر آلایندگی هوای منطقه ۲۰ اخطار داده و اظهار كرده بود كه لازم است سازمان محیط زیست درباره وضعیت آلایندگی كارخانه سیمان در پنج سال اخیر گزارشی بدهد و بگوید چه اقداماتی برای كنترل آلایندگی انجام داده است؟ شهرستان ری آلوده ترین نقطه پایتخت است و از ابتدای سال ۹۶ تابحال بیش از ۲۵۰ روز ناسالم در ری ثبت شده است.زهره عبادتی - رییس اداره محیط زیست شهرستان ری- در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت زیست محیطی كارخانه سیمان طی آخرین گشت و پایش های محیط زیست اظهار داشت: كارخانه سیمان از سال ۱۳۳۲ در منطقه ۲۰ شهرداری تهران در حال فعالیت است و چون آلودگی ذرات معلق دارد در صورت رعایت نكردن نكات زیست محیطی می تواند بر آلودگی هوای منطقه ۲۰ اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینكه بعضی از واحدهای كارخانه سیمان، واحدهای جدیدی هستند كه اقدامات كنترلی خوبی برای جلوگیری از آلایندگی انجام داده اند، خاطرنشان كرد: این واحدها مجهز به سیستم پایش آنلاین هستند و اداره محیط زیست به صورت مرتب نتایج خروجی این واحدها را رصد می كند. بررسی ها ما هم نشان داده است كه خروجی این واحدها در حد استاندارد است.

به گفته عبادتی واحد ۴ و ۶ در كارخانه سیمان واحدهای قدیمی هستند كه سیستم فیلتراسیون آن ها دیگر پاسخگوی خروجی دودكش نیست.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری با اشاره به اینكه كارخانه سیمان برنامه هایی برای به حد استاندارد رساندن خروجی دو واحد ۴ و ۶ به ما عرضه داده است، اظهار نمود: تابحال برنامه زمان بندی این كارخانه برای شروع اقدامات كنترلی در این دو واحد به اتمام نرسیده است و ما منتظر هستیم تا برنامه زمان بندی خویش را به اداره محیط زیست عرضه كنند.

وی ادامه داد: اگر خروجی این دو واحد آلاینده در كارخانه سیمان به حد استاندارد برسد به فعالیت خود می توانند ادامه دهند، در غیر این صورت باید تصمیمات دیگری برای این دو واحد گرفته شود.

عبادتی با اشاره به اینكه كارخانه سیمان تابحال اقدامات زیست محیطی خوبی انجام داده است، اظهار داشت: برای مثال می توان به تعطیلی واحدهای شماره ۱، ۲، ۵ و ۷ اشاره نمود. این واحدها، واحدهای قدیمی بودند كه با عنایت به مسائل محیط زیستی و عدم كارآیی طی چند سال اخیر تعطیل شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری با اشاره به اینكه كارخانه سیمان درحال حاضر ۵ واحد فعال دارد، اظهاركرد: امیدواریم هر چه زودتر مشكلات زیست محیطی واحد ۴ و ۶ برطرف شود البته اقداماتی هم كه تابحال برای رفع مشكلات زیست محیطی كارخانه سیمان انجام شده با پیگیری های جدی اداره محیط زیست بوده است.

وی درباره سایر فعالیت های كارخانه سیمان در منطقه ۲۰ شهرداری تهران توضیح داد: بخشی از معادن این كارخانه اطراف آن قرار دارد كه به منطقه مسكونی پایین دست كارخانه نزدیك است ازاین رو باید تمهیدات زیست محیطی در اولویت كار این معادن باشد. برای برداشت از معادن یك سری اقدامات زیست محیطی انجام شده است ولی از نظر ما كافی نیست.

عبادتی ادامه داد: كارخانه سیمان در حمل و نقل مواد اولیه و حتی حمل و نقل محصولات و خیلی از فرآیندهای پیچیده دیگر خود باید تمهیداتی داشته باشد تا انتشار ذرات معلق از آن به حداقل برسد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری در انتها با تاكید بر اینكه ما به دنبال آن هستیم كه مشكلات زیست محیطی كارخانه سیمان صد در صد برطرف شود، اظهار داشت: تابحال هم با عنایت به پیگیری های محیط زیست، اخطاریه ها و حتی پیگیری های قضایی اقدامات موثری برای رفع آلایندگی در این كارخانه انجام شده است. هر چند كه اقدامات زیست محیطی این كارخانه می توانست زودتر صورت گیرد اما هم اكنون برنامه های خویش را به اداره محیط زیست تحویل داده اند و امیدواریم كه زودتر به نتیجه برسد.
1396/11/29
13:30:52
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: آلودگی , دام , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک