پیش بینی هواشناسی :

پیش بینی بارش در خیلی از نقاط كشور طی سه روز آینده

پیش بینی بارش در خیلی از نقاط كشور طی سه روز آینده خرید و فروش حیوان خانگی: تهران- سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور ضمن پیش بینی بارش در خیلی از نقاط كشور طی سه روز آینده خاطرنشان كرد: روز شنبه در جنوب كشور شدت این بارش ها بیشتر خواهد بود.


مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، با اشاره به ورود سامانه بارشی از نیمه غربی به كشور اضافه كرد: این سامانه به تدریج استان های غربی و نواحی مركز و به تدریج جنوب شرق كشور را دربر خواهد گرفت و درمناطق سردسیر البته همراه با بارش برف و برخی نقاط همراه با رعد و برق خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: اكنون در مناطق غربی كشور شاهد بارش برف و باران هستیم.
حقیقت همینطور با بیان اینكه، روز یكشنبه در اغلب مناطق كشور شاهد بارش باران خواهیم بود، اضافه كرد: در سه تا چهار روز آینده وضعیت بارشی در اغلب مناطق كشور بخصوص استان های جنوبی استان هایی همچون فارس، بوشهر، كهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، هرمزگان و قسمت هایی از كرمان شدید تر خواهد بود.

**جمعه اغلب مناطق كشور بارانی خواهد بود
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی همینطور اظهار نمود: فردا جمعه به جز بخش هایی از جنوب شرق و جنوب كرمان غالب مناطق كشور شاهد بارش خواهد بود.
وی اضافه كرد: البته شنبه این سامانه در نیمه غربی، نواحی جنوبی و نوار شمالی كشور به شدت تقویت و فعال خواهد شد و در مركز كشور بارش پراكنده ای رخ خواهد داد.
به گفته وی، روز جمعه غالب مناطق كشور حداقل بارش باران را خواهند داشت.

** بارش در رشته كوه های دنا طی روزهای جمعه و شنبه
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی همینطور اظهار نمود: شدت بارش ها امروز و فردا برای بعضی از نقاط شمال غرب، دامنه های زاگرس بخصوص مركزی و رشته كوه دنا وجود دارد.
حقیقت اضافه كرد: روز شنبه هم علاوه بر نواحی فوق در جنوب كشور هم این سامانه بارشی فعال خواهد شد.

** تهران از امشب تا جمعه بارانی خواهد بود
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی همینطور در مورد وضعیت بارندگی در پایتخت هم اظهار نمود: در تهران از پنجشنبه شب تا فردا جمعه بارش باران را شاهد خواهیم بود.
حقیقت اضافه كرد: انتظار می رود در مناطق مرتفع به خصوص دامنه های زاگرس این سامانه بارشی همراه با برف باشد.

** شدت بارش ها در جنوب كشور از روز شنبه / احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی همینطور با یادآوری آنكه از روز جمعه سامانه بارشی كل كشور را در بر می گیرد، خاطرنشان كرد: البته روز شنبه در جنوب كشور شدت این بارش ها آن بیشتر خواهد بود.
حقیقت همینطور خاطرنشان كرد: از اواخر روز جمعه و همینطور شنبه با عنایت به اینكه وزش باد در استان خوزستان شدید خواهد بود احتمال رخداد پدیده گرد و خاك در این استان وجود دارد.
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی اخطار داد: جنوبی ها باید خیلی مراقب باشند چون كه احتمال آب گرفتگی معابر و سیلاب در بعضی مناطق وجود دارد.

** راسك و میناب گرمترین مناطق كشور
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی همینطور اظهار نمود: روز گذشته چهارشنبه راسك در استان سیستان و بلوچستان بعنوان گرمترین منطقه كشور با 32 درجه سانتیگراد و میناب در استان هرمزگان 31 درجه سانتیگراد بوده است.
وی با اشاره به اینكه تهران بیشینه دما پایتخت در روز گذشته 13 درجه سانتیگراد و بامداد امروز پنجشنبه كمینه دما 6 درجه سانتیگراد بوده است، اضافه كرد: بیشینه دما امروز تهران 15 درجه و فردا 14 است، دمای هوا روز شنبه اندكی كاهش یافته و به 13 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
علمی ** 1836 **1055


1396/12/03
14:39:52
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: آب , بارش , دام , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک