از اعتراضات تا كارشكنی ها در برابر ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی

از اعتراضات تا كارشكنی ها در برابر ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی خرید و فروش حیوان خانگی: ایده پرداز طرح ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی با اشاره به برخی كارشكنی ها در زمینه اجرای این طرح اظهار نمود: مدتی پیش شهرداری در یكی از جلسات كه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شد؛ بطری آب آورده بود كه به آنها تذكر دادیم. در یك مورد دیگر هم وقتی برگزار كننده جلسه با ممانعت محیط زیست مواجه گردید، ادعا كرد كه بطری های آب را در پارچ خالی می كند كه این كار نقض قرض است.كاوه مدنی در گفت وگو با ایسنا، در مورد واكنش كاركنان سازمان حفاظت محیط زیست در تهران و سایر استان ها در برابر طرح ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی اظهار نمود: متاسفانه برای خیلی ها تعجب آور بود و بسیاری معتقد بودند كه چنین طرحی لوس بازی است و این كار را بی ارزش قلمداد می كردند.

وی با اشاره به اینكه بطور قطع یك سری مقاومت ها در برابر اجرای این طرح وجود دارد، اظهار داشت: هدف ما تولید حساسیت نسبت به تولید پسماندهای پلاستیكی و افزایش مسئولیت پذیری در این زمینه است ازاین رو حتی اگر تعدادی مرا به علت پیشنهاد این طرح لعن و نفرین هم كنند این طرح را مثبت ارزیابی می كنم و بابت شروع آن خوشحالم.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد پیشرفت طرح ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی در ادارات محیط زیست اظهاركرد: برخی استان ها در جریان این بخشنامه نبودند اما در بعضی استان ها مدیران كل محیط زیست علاوه بر اجرای این طرح، به سایر ادارات هم نامه نوشته و آنان را برای مشاركت در این طرح دعوت كرده اند.

مدنی تصریح كرد: به احتمال قوی طرح ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی در حد سازمان حفاظت محیط زیست باقی نخواهد ماند و ممكن است علاوه بر سایر دستگاه های دولتی، نهادهای خصوصی هم بخواهند در اجرای این طرح مشاركت كنند و ما هم امیدواریم كه این طرح فراگیر شود.

وی ادامه داد: تاجایی كه می دانیم این طرح در حال اجراست و در صورت عدم اجرا باید بازرسی ها و حراست محیط زیست به سازمان اطلاع دهند.

مدنی در ادامه در مورد اعتراض برخی نهادها به بخشنامه ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیكی، اظهار داشت: واضح است كه همه مراحل یك زنجیره نیاز به برنامه ریزی و سرمایه گذاری دارند. به عبارت ساده تر همان گونه كه برای بازیافت نیاز به سرمایه گذاری داریم، برای ابتدای این زنجیره یعنی مصرف هم باید برنامه ریزی نماییم.

وی در انتها با تاكید بر اینكه این طرح نباید یك حركت نباید نمادین و تشریفاتی باشد، در مورد اجرای این طرح در سایر دستگاه ها اظهار داشت: از ابتدا روی این مورد تاكید داشتیم كه «اول از خودمان شروع كنیم» و ببینیم خودمان در اجرای این طرح چند مرده حلاجیم. نیاز داریم كه چند هفته از شروع طرح در سازمان حفاظت محیط زیست بگذرد و وقتی به كار خودمان ایمان پیدا كردیم، روی فراگیر كردن آن كار نماییم البته تابحال هم به صورت غیر رسمی با تعدادی رایزنی كرده ام.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در آخرین روز دی ماه سال جاری، به دستور عیسی كلانتری- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست- استفاده از بطری های پلاستیكی در این سازمان ممنوع اعلام گردید.
1396/12/04
11:24:49
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک