جنگل های چهار استان اندونزی درحال سوختن اعلام وضعیت اخطار

جنگل های چهار استان اندونزی درحال سوختن اعلام وضعیت اخطار خرید و فروش حیوان خانگی: كوالالامپور –اندونزی در حالی به فصل گرم و خشك استوایی نزدیك می گردد كه آتش سوزی در جنگل های چهار استان این كشور سبب اعلام اخطار وقوع فاجعه توسط مقامات این كشور شده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا، «سوماترای جنوبی»، «ریائو»، «كالیمانتان غربی» و «كالیمانتان مركزی» چهار استانی هستند كه آتش سوزی در مزارع و جنگل های آن شروع شده است.
طبق آمار منتشر از «مؤسسه منابع جهان، 44درصد از آتش سوزی های جنگل های اندونزی از سال 2001 (1380) در چهار استانی كه در وضعیت اخطار قرار گرفته اند، شروع شده است.
دهه هاست كه آتش سوزی در جنگل ها و مزارع اندونزی در این زمان از سال اتفاق می افتد. سال 2015 كشور اندونزی شاهد بدترین آتش سوزی در 20 سال اخیر بود كه تحت تأثیر چرخه آب و هوایی «ال نینو» قرار گرفته بود. این آتش سوزی در خلال چهار ماه سبب سوختن 2.59 میلیون هكتار از خاك اندونزی شده بود.
این آتش سوزی ها همینطور سوختن زمین های حاوی كود گیاهی (زغال سنگ نارس) را به دنبال دارد كه سبب تولید حجم زیادی گاز گلخانه ای می گردد. گازهای مضری كه توسط میلیون ها نفر در جنوب شرق آسیا، استشمام می گردد.
در خیلی از مواقع این آتش سوزی ها عمدا و به منظور آماده سازی زمین ها برای كشاورزی رخ می دهد. در بعضی موارد نیز، اختلاف ها بر سر مالكیت یك زمین سبب شده تا آن زمین را عده ای آتش بزنند و ساكنینش را فراری دهند.
آمار دسته بندی شده توسط «دیده بان جنگل های جهان» (GFW) كه به صورت زنده منتشر می شود، نشان داده است كه هم اكنون 3 هزار و 362 آتش سوزی در جنگل ها و یا مزارع در سرتاسر اندونزی در حال وقوع است.
این آمار همینطور نشان داده است كه خیلی از مناطق مناسب كشاورزی و زمین های حاوی كودگیاهی (زغال سنگ) در حال سوختن است.
ستاد مبارزه با بحران اندونزی اعلام نموده است كه استانداران به سفارش این ستاد و به علت تعدد مناطق در حال آتش سوزی، وضعیت اخطار را اعلام نموده اند.
سخنگوی این ستاد در این خصوص بیان داشت: با بیان وضعیت هشدار، دسترسی نیروها، كارشناسان، حمایت های مالی به این استان ها آسان تر شده و دولت مركزی هم به این مسئله ورود می كند.
در تازه ترین اقدامات، «جوكو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی به مقامات این كشور دستور داده تا جلوی آتش سوزی ها را در آینده بگیرند تا مانع اختلال در برگزاری بازی های آسیایی 2018 شود كه به میزبانی اندونزی در مرداد ماه سال 97 برگزار می شود.
«ویدودو» همینطور گفته است كه به وزرای نخست سنگاپور و مالزی قول داده كه سال 2018 بدون آلودگی آتش سوزی ها خواهد بود.
«دیده بان جنگل های جهان» با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام نمود كه تحلیل اطلاعات تازه انتشار یافته می تواند به جلوگیری از آتش سوزی ها در آینده و پیش بینی آن ها كمك نماید.
پس از آن كه فعالان محیط زیست اعتراضاتی نسبت به نابودی عمدی جنگل ها توسط بعضی از كشورهای جنوب شرق آسیا به منظور كاشت بیشتر درخت پالم به اتحادیه اروپا عرضه كردند، اتحادیه طرح توقف كامل خرید روغن پالم تا سال 2020 را از كشورهای عمده صادركننده آن، به تصویب رساند كه یك ماه بعد كمیسیون صنعت، تحقیق و انرژی اتحادیه اروپا (ITRE) هم آن را تأیید كرد.
آساق****241**1599


1396/12/05
19:37:16
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: آتش , جنگل , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک