معاون استاندار مركزی:

حفظ محیط زیست كلید توسعه و پیشرفت كشور است

حفظ محیط زیست كلید توسعه و پیشرفت كشور است خرید و فروش حیوان خانگی: اراك - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مركزی اظهار داشت: توسعه و صیانت از محیط زیست كلید پیشرفت اقتصادی و اجتماعی كشور است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در آیین درختكاری در پارك شهید رجایی شهرستان اراك اضافه كرد: بر مبنای مطالعات انجام شده یكی از عوامل مهم فرآیند توسعه كشورهای پیشرفته، توجه ویژه به مسائل محیط زیست است.
وی ادامه داد: امروز كشورهای موفق دنیا برای جلوگیری از بروز بیماری ها در كنار انجام فعالیت های اقتصادی، توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مركزی با یادآوری ریشه كن شدن بیماری های واگیردار در كشور و جهان اظهار داشت: اكنون افزایش بیماری های غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی به علت استفاده بیش از اندازه از مواد غذایی چرب و غیر استاندارد به یكی از مشكلات جوامع بشری تبدیل گشته است.
حقیقی اضافه كرد: جوامع بشری برای كاهش بیماری های غیر واگیردار جهان تهیه سند امنیت غذایی را در دستور كار خود قرار داده است و بر این اساس تهیه این سند، از 2 ماه پیش در استان مركزی هم شروع شده است.
وی ادامه داد: علت یابی بروز مشكلات غیر واگیردار و فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست و استفاده از كودهای استاندارد و طبیعی از اهداف تهیه این سند است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی هم در این نشست اظهار داشت: گیاهان و درختان عامل اصلی مهار و كنترل طوفان و گرد غبار، تامین منابع آبی، جلوگیری از فرسایش خاك، تنظیم اتمسفر و ساماندهی اكوسیستم منطقه به شمار می روند.
یوسف یوسفی اضافه كرد: اكنون 70 درصد نزولات آسمانی در ایران تبخیر و 30 درصد آن به صورت آب های سطحی بر روی زمین جاری و یا وارد آب های زیر زمینی می گردد.
وی ادامه داد: بر این اساس، برای حفظ آب های سطحی، جلوگیری از فرسایش آبی در عرصه های طبیعی و اكوسیستم منطقه، توسعه و حفظ جنگل ها و مراتع از برنامه های اولویت دار منابع طبیعی است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی اظهار داشت: هشت هزار گونه گیاهی در كشور شناسایی شده است كه یك هزار و 200گونه آنها در این استان وجود دارد.
یوسفی اظهار داشت: 200 گونه گیاهی استان مركزی در معرض خطر و 2 گونه هم در معرض انقراض قرار دارد كه حفظ این گونه ها در دستور كار اداره كل منابع طبیعی قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: اكنون 72 و پنج دهم درصد مساحت استان مركزی را عرصه های طبیعی و مراتع تشكیل داده است كه حفظ وضعیت موجود به تهیه و اجرای برنامه های اساسی و كاربردی نیاز دارد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی تصریح كرد: سند حفاظت از منابع طبیعی برای حفاظت از گونه های طبیعی برای اولین بار در كشور تهیه و تصویب شده است.
در آخر این نشست با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و بعضی از مدیران اجرایی استان مركزی، كاشت نهال در پارك شهید رجایی شهرستان اراك انجام شد.
استان مركزی با 29 هزار و 530 كیلومتر مربع وسعت، حدود یك و 82 صدم درصد از مساحت كشور را به خود اختصاص داده كه 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشكیل می دهند.
1955/3075


1396/12/16
18:21:41
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: آب , بیماری , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک