مجوز زیست محیطی زباله سوز 600 تنی كلانشهر رشت صادر شد

مجوز زیست محیطی زباله سوز 600 تنی كلانشهر رشت صادر شد خرید و فروش حیوان خانگی: رشت - مدیركل محیط زیست استان گیلان از صدور مجوز زیست محیطی زباله سوز 600 تنی كلانشهر 750 هزار نفری رشت خبرداد.


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی محیط زیست گیلان به ایرنا، قربانعلی محمد پور اظهار داشت: بنا به در خواست شورای اسلامی شهر رشت و پیگیری های اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان مجوز زباله سوز ششصد تنی رشت صادر شد.
وی اضافه كرد: با عنایت به لزوم تسریع در اجرای پروژه های در رابطه با حوزه پسماند و تسهیل استقرار تاسیسات پردازش و امحای پسماندهای عادی، و در خواست شورای اسلامی شهر رشت، اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان با انجام پیگیری های مستمر در سطح استانی و ملی، نسبت به كسب نظر مساعد مراجع ملی اقدام نموده و مجوزهای مورد نیاز جهت احداث نیروگاه زباله سوز 600 تنی شهر رشت را صادر نمود.
محمد پوریادآور شد: در همین راستا شهرداری رشت به عنوان پیمانكار پروژه موظف شده ضمن پایش منابع آلاینده محیطی و بكارگیری شیوه های مدرن جهت كاهش آثار منفی احتمالی و رعایت استانداردهای لازم، نسبت به احداث نیروگاه در محل پیشنهادی اقدام نماید.
براساس اعلام اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان، سرانه تولید زباله در كشور برای هر نفر روزانه حدود 700 گرم است این در شرایطی است كه این رقم در گیلان به طور میانگین بین 800 گرم تا یك كیلو و 200 گرم برآورد می گردد.
هم اكنون 30 مركز دفن زباله در استان وجود دارد، كه عملیات دفن زباله در هیچ یك از 30 جایگاه دفن زباله استان اصولی و استاندارد نیست.
بر اساس آمار روزانه حدود 2 هزار تن زباله در استان گیلان تولید می گردد كه 600 تا 700 تن از آن مربوط به شهر 750 هزار نفری رشت است، همینطور روستاهای استان هم روزانه حدود 800 تن زباله تولید می كنند در حالیكه تا چند سال قبل هیچ زباله ای در روستاها تولید نمی شد اما به دلیل افزایش جمعیت و رفت و آمد مسافران و گردشگران این بخش ها هم به تولید كنندگان زباله پیوستند.
هم اكنون در خوش بینانه ترین وضعیت روزانه 400 تن زباله در كارخانه های گیلان تبدیل به كود آلی (كمپوست) می گردد كه با این حساب حدود روزانه هزار و 600 تن زباله سرگردان در استان باقی می ماند.
6070 /۶۰۳۰


1396/12/17
20:35:41
5.0 / 5
5224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک