گشت های محیط بانان خراسان شمالی در نوروز تشدید شد

گشت های محیط بانان خراسان شمالی در نوروز تشدید شد خرید و فروش حیوان خانگی: بجنورد- مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: نوروز امسال، برای صیانت از عرصه های طبیعی و محیط زیست و جلوگیری از تخریب ها، گشت های نظارتی محیط بانان استان شدت یافته است.


سید اصغر مطهری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار نمود: اكنون 52 نیروی محیط بان، كار نظارت و صیانت از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان را بر عهده دارند و در تعطیلات نوروز، گشت های آنان بیشتر شده است.
وی اضافه كرد: محیط بانان در گشت های نوروزی، با هر گونه تخریب محیط زیست، صید و شكار غیرمجاز برخورد می كنند.
وی اظهار داشت: محیط بانان برای اقدام به موقع برای مهار آتش سوزی های احتمالی در طبیعت آمادگی دارند.
مطهری اظهار نمود: علاوه بر گشت های محیط بانی، گشت های پایش هم برای شناسایی و كنترل آلودگی های زیست محیطی به صورت شبانه روزی فعال است.
وی تصریح كرد: از مردم انتظار می رود به هنگام حضور در طبیعت در صورت روشن كردن آتش، پیش از ترك محل، آتش را خاموش كرده و از خاموش شدن آن اطمینان حاصل كنند و با رعایت سفارش های زیست محیطی، طبیعت را دچار صدمه نكنند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از مردم خواست در صورت مواجه شدن با هر گونه تخلف زیست محیطی شامل شكار و صید، قطع درختان، آتش سوزی، آلودگی و تخریب محیط زیست با ادارات محیط زیست تماس گرفته و یا با كد بین شهری 1540 مبحث را اطلاع دهند.
استان خراسان شمالی دارای سه پارك ملی به نام های سالوك، ساریگل و ضامن آهو، چهار منطقه حفاظت شده به نام های سالوك، قرخود، گلول و سرانی و ساریگل، یك پناهگاه حیات وحش بنام میاندشت و سه اثر طبیعی ملی به نام های ارس سرانی، صنوبر نظرعلی و سروهای قره باغ است.
در خراسان شمالی 65 گونه پستاندار از 197 گونه موجود در كشور زیست دارد و 141 گونه پرنده از 532 گونه موجود در كشور، 68 خزنده از 228 گونه موجود كشور، چهار گونه خزنده دوزیست از 20 گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از مجموع 160 گونه آبزی موجود در كشور زیست می كنند كه بعضی از این گونه ها نظیر یوزپلنگ، بالابان، هوبره، كبك دری و كركس مصری در طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت(IUCN) در رده های بحرانی و در حال انقراض قرار دارند.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042


1397/01/09
11:16:03
5.0 / 5
4894
تگهای خبر: آب , آتش , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک