سه هكتار اراضی تالاب انزلی رفع تصرف شد

سه هكتار اراضی تالاب انزلی رفع تصرف شد خرید و فروش حیوان خانگی: انزلی- رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی از جلوگیری از تصرف افزون بر سه هكتار اراضی تالاب بین المللی انزلی و توقیف یك دستگاه بیل میكانیكی و تراكتور و معرفی 6 تن از متخلفان به مراجع قضایی اطلاع داد.


احسان هادی پور غروب سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این خبر اظهار نمود: در گشت مشترك محیط زیست و نیروی انتظامی یك دستگاه تراكتور هنگام تخریب محیط زیست در اراضی تالاب بین المللی انزلی توقیف و با دریافت دستور قضایی به پاركینگ منتقل شد.
وی اضافه كرد: دو نفر از متخلفان و متصرفان اراضی تالابی هم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گشتند.
هادی پورعلت اصلی اینگونه تخلفات و تصرف در منابع طبیعی و ملی را پایین رفتن سطح آب تالاب بین المللی انزلی و فرصت طلبی برخی افراد سودجو جهت منافع شخصی عنوان و خاطرنشان كرد: روز گذشته هم یك دستگاه بیل میكانیكی كه اقدام به تصرف اراضی تالاب انزلی كرده بود توقیف و چهار متخلف هم بعد از دستگیری و تشكیل پرونده به مراجع قضایی معرفی گشتند.
وی با اظهار تشكر از فرمانده نیروی انتظامی شهرستان و دادستان بندرانزلی تصریح كرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی با وجود همه مشكلات و تهدیدات گوناگون، با تمام توان در برابر دست بردن سودجویان به اراضی ملی و منابع طبیعی ایستاده و از هیچ كوششی برای رفع این معضل فروگذار نمی كند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی اظهار نمود: از تمام شهروندان و علاقه مندان به حفظ محیط زیست و طبیعت تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تصرف در حوزه تالاب انزلی را به محیط زیست انزلی اطلاع داده تا سریعا نسبت به رفع تصرف و برخورد با متخلفان اقدام گردد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، تالاب انزلی به وسعت حدود 200 كیلومتر مربع در محدوده شهرستان های انزلی، رشت و صعومه سرا قرار دارد. این تالاب نقش مهمی در زیست بوم گیلان و كشور داشته، مهار كننده سیل های ویرانگر و تعدیل كننده آب و هوای منطقه و زیستگاه گونه های زیادی از آبزیان، پرندگان و گیاهان است. این تالاب سال 1354 در لیست تالاب های بین المللی رامسر به ثبت رسید.
علاوه بر تاثیرات اقلیمی، تالاب انزلی از مراكز مهم جذب توریست گیلان به حساب می آید و معیشت جمعیت قابل توجهی از ساكنان حاشیه تالاب به لحاظ كشاورزی، صیادی و تامین مواد اولیه صنایع دستی به حیات آن وابسته است.
فاضلاب های صنعتی، خانگی، بیمارستانی، ضایعات كشتارگاهی، سموم كشاورزی، پسماندها و نخاله ها، گیاهان مهاجمی چون آزولا و سنبل آبی، تصرف اراضی و ساخت و ساز در حریم تالاب، آتش زدن نیزارها با هدف تصرف، ورود رسوبات از رودخانه ها و انتقال آلودگی از دریا حیات تالاب انزلی را به شدت به خطر انداخته است.
این معضلات تالاب انزلی را سال 1993 در لیست تالاب های در معرض خطر (مونترو) قرار داد.
برای حفظ بقای این تالاب ارزشمند، مدیریت پسماند، مدیریت پساب، مدیریت رسوب، كاشت درخت در حوزه آبریز تالاب و جلوگیری از ورود رسوبات بیشتر به تالاب، جلوگیری از ورود پسماند به رودخانه ها و دریای خزر، جلوگیری از ورود پساب های گوناگون با استفاده از ساخت تصفیه خانه فاضلاب، جلوگیری از تعدی افراد به حریم تالاب و تصرف اراضی تالابی، جلوگیری از برداشت بی رویه آب از تالاب و رعایت حقابه تالاب باید به جد پیگیری شود.
7471 /6030


1397/01/22
14:47:49
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک