فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور خبرداد

دستگیری ۳۰۸ متخلف محیط زیست در نوروز، افزایش ۱۷ درصدی آتش سوزی در تعطیلات سال نو

دستگیری ۳۰۸ متخلف محیط زیست در نوروز، افزایش ۱۷ درصدی آتش سوزی در تعطیلات سال نو خرید و فروش حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از تشكیل ۱۷۹ پرونده قضایی در روزهای نوروز اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۰۸ متخلف محیط زیست در جریان طرح نوروزی یگان محیط زیست دستگیر و به محاكم قضایی تحویل داده شدند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی در حاشیه رونمایی از تجهیزات محیط بانان در جمع خبرنگاران، اطلاعات مربوط به طرح نوروزی یگان محیط زیست كشور را عرضه داد و اظهار داشت: طرح نوروزی سازمان حفاظت محیط زیست در یگان حفاظت در حوزه محیط بانی از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۱۷ فروردین ۹۷ اجرا شد كه در این بازه زمانی افزایش ۲۰ درصدی محیط بانان را در مناطق چهار گانه نسبت به ایام مشابه در سال های گذشته داشتیم.

وی با اشاره به اینكه طرح نوروزی را در دو محور پیشگیری سلبی و ایجابی پیگیری كردیم، اظهار نمود: در حوزه آموزش و فرهنگسازی اقدامات خوبی از جانب معاونت آموزش سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد همینطور مردم و كلیه مسئولان همكاری خوبی در زمینه محیط زیست داشتند. بنابراین امسال شاهد ارتقای حفظ حوزه های مختلف محیط زیست كشور بودیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور با اشاره به اینكه در طرح ۲۰ روزه نوروزی، ۳۲ هزار و ۱۲۴ نفر محیط بان به كار گرفته شدند، اظهار داشت: در این طرح ۲۰ روزه ۱۰ هزار و ۹۸۸ گشت خودرویی، ۶۴۶۲ گشت موتوری و ۸۷۹۷ گشت پیاده در مناطق چهارگانه محیط زیست داشتیم.

وی ادامه داد: در طرح نوروزی ۲۰ روزه یگان حفاظت محیط زیست ۵۱۶ مورد كشفیات داشتیم كه نسبت به سال قبل افزایش ۱۲ درصدی را نشان داده است همینطور در این مدت تعداد بازدیدكنندگان داخلی از مناطق چهارگانه و موزه های محیط زیست سراسر كشور به ۴۴۶ هزار و ۲۱۵ نفر رسید. تعداد بازدیدكنندگان خارجی ۶۸۵ نفر بود ازاین رو تعداد بازدیدكنندگان داخلی ۲۱ درصد و تعداد بازدید كنندگان خارجی ۱۸ درصد افزایش داشت.

محبت خانی با اشاره به همكاری جدی پلیس پیشگیری و پلیس راهور با یگان محیط زیست كشور اظهار داشت: جریمه ۳۰ هزار تومانی پرتاب زباله از خودرو در روزهای عید با جدیت اعمال شد و از آنجائیكه پیش از عید با سردار مهری - رئیس پلیس راهور كشور و سردار شرفی - رئیس پلیس پیشگیری ناجا - مذاكراتی در این زمینه داشتیم. جریمه پرتاب زباله به صورت جدی در دستور كار نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی تصریح كرد: بررسی های میدانی و استعلام های صورت گرفته از استان ها نشان داده است كه رهاسازی زباله در تفرجگاه ها و مناطق چهارگانه محیط زیست نسبت به سال های گذشته كاهش پیدا كرد البته شرایط هنوز رضایت بخش نیست و مشكلات بسیاری در این زمینه وجود دارد.

فرمانده یگان محیط زیست كشور با اشاره به آتش سوزی های صورت گرفته در مناطق تحت مدیریت محیط زیست در روزهای تعطیلات نوروز اظهار نمود: متاسفانه به علت خشكسالی و كم بارشی ها همینطور افزایش دما شاهد آتش سوزی در ۱۲ میلیون ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع از عرصه های محیط زیست بودیم. اطفای این آتش سوزی ها به صورت شبانه روزی از جانب محیط بانان مورد پیگیری قرار|گرفت البته جنگلبان ها و مردم محلی هم بسیار كمك رسان بودند.

وی با اشاره به اینكه در اطفای آتش سوزی های محیط زیست از بالگرد استفاده كردیم، اظهار داشت: مساحت آتش سوزی های مناطق تحت مدیریت محیط زیست نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشت و علت عمده آتش سوزی ها علاوه بر كم بارشی و افزایش دما به بی احتیاطی مسافران بر می گردد.۹۰ درصد آتش سوزی ها در استان های مازندران و گیلان صورت گرفت.

محبت خانی در ادامه با اشاره به دستگیری ۳۰۸ متخلف محیط زیست در روزهای نوروز اظهار داشت: برای این متخلفان پرونده قضایی تشكیل شد و تحویل محاكم قضایی شدند كه تعداد دستگیری متخلفان محیط زیست نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته است كه این مورد به افزایش تعداد محیط بانان و هوشیاری آنها در محل خدمت بر می گردد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور با اشاره به اینكه در طرح نوروزی ۲۰ روزه، ۱۷۹ پرونده قضایی تشكیل شد، اظهار داشت: كشفیات از مجرمان در زمینه سلاح جنگی ۱۹ درصد و سلاح شكاری ۱۲ درصد افزایش داشت كه این سلاح ها توقیف و به محاكم قضایی تحویل داده شد.
1397/01/24
14:59:39
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: آتش , بارش , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک