كاهش ۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

كاهش ۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از كاهش ۸سانتی متری تراز دریاچه ارومیه اطلاع داد.


فرهاد سرخوش در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۷۴ سانتی متر است اضافه كرد: با اینكه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد كاهش ۸ سانتی متری تراز دریاچه هستیم ولی بی گمان احیای دریاچه ارومیه محقق می گردد.
سرخوش اظهار داشت: با عنایت به تبخیر آب در ورودی دریاچه و با وجود رهاسازی آب همچنان تراز منفی را شاهد می باشیم.
وی با اشاره به مرحله دوم رهاسازی آب از سدها به پیكره دریاچه ارومیه خاطرنشان كرد: رهاسازی آب از سد شهر چای از بیست و دوم فروردین ماه شروع شده و تابحال بیش از ۹.۵ میلیون متر مكعب آب رهاسازی شده كه احتمال می رود این میزان تا ۱۵ میلیون مترمكعب هم ادامه داشته باشد.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: اقدامات تاثیرگذاری در جهت تثبیت و احیای دریاچه ارومیه تابحال انجام شده كه همچون آنها می توان به جلوگیری از چرای بی رویه دام، برداشت علوفه و رهاسازی آب در سدهای استان اشاره نمود كه از اقدامات موثری بوده است.
وی با اشاره به طرح انتقال آب از وان تركیه به دریاچه ارومیه اظهار داشت: از سال ۹۳ با عنایت به اهمیت احیای دریاچه ارومیه به جهت خسارتی كه خشك شدن آن می توانست به جوامع محلی، اقتصاد منطقه و شهرهای اطراف داشته باشد، مصوب شد كه تمامی راهكارهایی كه می توانند با انتقال آب به دریاچه ارومیه كمك كنند مورد بررسی قرارگیرد كه در میان آنها انتقال آب از حوزه خزر، ارس، سه وان، وان و انتقال آب بین حوضهای در داخل كشور مورد مطالعه و بررسی قرارگرفت.
سرخوش با اشاره به اینكه مطالعات در همه حوزه هایی كه امكان انتقال آب وجود داشت انجام شد كه این مطالعات در حد امكان سنجی بوده و به معنای قصد انتقال آب نیست، ادامه داد: انتقال آب از منابع داخلی با استفاده از صرفه جویی در مصرف آب كشاورزی سیاست اصلی ستاد احیای دریاچه ارومیه است.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اضافه كرد: مطالعات شرایط اب دریاچه وان و ارومیه از لحاظ زیست محیطی، شیمیایی و فیزیكی انجام شده است.1397/01/29
22:58:50
5.0 / 5
5003
تگهای خبر: آب , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک