بارش باران در بیشتر مناطق كشور، تهران باز بارانی می گردد

بارش باران در بیشتر مناطق كشور، تهران باز بارانی می گردد خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در كشور از بارش باران در اغلب مناطق طی دو روز آینده اطلاع داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز جمعه ( هفتم اردیبهشت) بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در جنوب غرب، غرب و شمال غرب و از بعد ازظهر در مركز كشور پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینكه شدت بارش بیشتر در مناطق جنوب غرب، غرب و زاگرس مركزی است، خاطرنشان كرد: علاوه بر این، مناطقی از جنوب غرب كشور تحت تاثیر گرد و خاك ناشی از شمال شرق عربستان قرار خواهند گرفت و در ساعاتی گرد و غبار سبب كاهش كیفیت هوا می گردد.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه خلیج فارس در مناطق مركزی و شرقی در این روز مواج است، اظهار داشت: بارش ها طی فردا شنبه (۸ اردیبهشت) در نیمه غربی كشور ادامه می یابد و در مناطق مركزی و زاگرس مركزی شدت قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

وظیفه ادامه داد: بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به مناطقی از جنوب هم توسعه پیدا می كند. همینطور بارش طی روز یكشنبه در بیشتر استان ها به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رخ می دهد.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه بارش در كرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی هم به صورت پراكنده است، اظهار نمود: در سایر استان ها در بعضی ساعات وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا ابری در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد و در بعدازظهر رعدوبرق با حداقل و حداكثر دمای ۱۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه ابری، گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداكثر دمای ۲۴ درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به سیلاب رودخانه ها
سازمان هواشناسی كشور با صدور اخطاریه ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی در كشور و احتمال وقوع سیلاب در بعضی مناطق اخطار داد و اعلام نمود: " پیرو اخطاریه شماره ۱۹ مورخ پنجشنبه (۶ اردیبهشت) با عنایت به شدت بارش طی امروز (جمعه) و فردا (شنبه) در مركز و نیمه غربی كشور، وضعیت هوا به شرح زیر پیش بینی می شود:
روز جمعه (۷ اردیبهشت): رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، كردستان، كرمانشاه، ایلام، شرق و نیمه شمالی خوزستان، لرستان، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان و غرب مركزی
روز شنبه (۸ اردیبهشت): رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در استان های كرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی و شرقی خوزستان، نیمه غربی كردستان، لرستان، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان، نیمه شمالی بوشهر، غرب مركزی، شرق و نیمه جنوبی اصفهان، غرب فارس، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، جنوب و غرب آذربایجان غربی، جنوب و مركز اردبیل
به سبب شدت بارش در بعضی مناطق استان های مذكور وقوع سیلاب و آب گرفتگی مسیل ها و رودخانه ها و احتمال تگرگ پیش بینی می شود، ازاین رو سفارش می گردد تا تمهیدات لازم جهت كاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود."1397/02/08
10:37:48
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: بارش , دام , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک