خلیج فارس جزیی از هویت ملی ایرانی ها است

خلیج فارس جزیی از هویت ملی ایرانی ها است خرید و فروش حیوان خانگی: بوشهر- ایرانا- رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: خلیج فارس جزیی از فرهنگ و هویت ملی مردم ایران است و مهمترین ابزار حفظ این آبراهه استراتژیك افزایش قدرت بازدارندگی در بخشهای نرم و سخت افزاری است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، حمید رضا طیبی روز سه شنبه در دوازدهمین همایش ملی علمی- فرهنگی خلیج فارس در بوشهر اضافه كرد: تغییر و تحریف نام تاریخی خلیج فارس اقدامی غیرعلمی، ضد تاریخی و مغایر با اسناد سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی است.
وی خلیج فارس را دارای موقعیت های راهبردی، منابع انرژی، جایگاه تجاری وشاهراه بازرگانی، حجم و ابعاد صنایع مستقر در خود دانست و اظهار داشت: آثار و عملكردهای نظامی، امنیتی و منابع طبیعی و معدنی سرشار از گذشته های دور تابحال مورد توجه دولت ها و ملت های مختلف است، بنابراین این آبراه اهمیت جهانی دارد.
وی با اشاره به اینكه خلیج فارس برای كشور مانند یك داشته تاریخی، هویتی و حیاتی می باشد اضافه كرد: بخشی از نفت و گاز ایران از بستر خلیج فارس استخراج و از همان نقطه هم صادر می گردد و خیلی از صنایع بزرگ و استراتژیك ایران هم در این آبراه مستقر هستند بنابراین این آبراهه برای كشور نقش بسیار مهمی ایفا می كند.
وی خاطرنشان كرد: بهتر است در مجامع علمی در كنار تجزیه و تحلیل مزیت های اصلی و مهم خلیج فارس، برای پاسداشت آن هم گامی برداشته شود، چون در تمام اسناد، متون تاریخی و جغرافیایی و منابع كارتوگرافیك نام تاریخی خلیج فارس به زبان های مختلف آمده است.
طیبی تصریح كرد: فهرست كردن مستندات نیاز به زمانی مناسب دارد و تغییر و تحریف این نام تاریخی اقدامی غیر علمی، ضد تاریخی و مغایر با اسناد سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی است.
وی اضافه كرد: مركز گردشگری جهاد دانشگاهی با هدف پاسداشت نام خلیج فارس و گسترش تحقیقات مربوط به مطالعات خلیج فارس و اهمیت راهبردی كه این حوزه جغرافیایی برای كشور دارد، دبیرخانه همایش را در سال 84 راه اندازی كرد تا به شیوه مستند به مقابله علمی با تحریف نام تاریخی خلیج فارس بپردازد و مزیت های بی شمار اقتصادی، فرهنگی، تجاری، گردشگری و راهبردی خلیج فارس را معرفی نماید.
وی اظهار نمود: اتحاد بین نخبگان علمی، نخبگان سیاسی و نظامی زیر چتر ولایت فقیه می تواند به این مهم كمك نماید.
رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: الگوسازی توان كشور یكی از موضوعاتی است كه جهاد دانشگاهی در سال های فعالیت خود به دنبال آن بوده و در كنار آن توسعه فناوری، ارتقای سطح دانش و به كار گیری دانش های بومی از دیگر موضوعاتی است كه این نهاد دنبال می كند.
6047/6045


1397/02/12
14:28:25
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: آب , دام , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک