عجب شیر پایلوت طرح توسعه پایدار آبریز دریاچه ارومیه شد

عجب شیر پایلوت طرح توسعه پایدار آبریز دریاچه ارومیه شد خرید و فروش حیوان خانگی: مراغه - مدیر كل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح توسعه پایدار آبریز دریاچه ارومیه اظهار داشت: این طرح به صورت پایلوت در عجب شیر اجرا می گردد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، خلیل ساعی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه اضافه كرد: طرح توسعه پایدار حوضه آبریز این دریاچه با مشاركت دانشگاه آزاد اسلامی و با بهره گیری از ظرفیت های علمی این دانشگاه اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه برای اجرای این طرح از جانب دانشگاه آزاد اسلامی سه میلیارد ریال هزینه خواهد شد اظهار داشت: در صورت موفقیت این طرح در این شهرستان، این طرح بعنوان طرح كلی در حوضه دریاچه ارومیه اجرا خواهد شد.
مدیر كل مدیریت بحران آذربایجان شرقی اضافه كرد: برای دستیابی به نتایج مطلوب در طرح فوق، جوامع محلی، دولت، بخش خصوصی و مردم هم باید مشاركت و همكاری داشته باشند.
ساعی گرایش روستاییان به مدیریت مصرف آب در حوضه این دریاچه را نتیجه اطلاع رسانی دانست و اظهار داشت: اجرای برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه جزء با اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم امكان پذیر نخواهد بود.
سرپرست فرمانداری عجب شیر هم از آمادگی كامل مسئولان شهرستان برای اجرای طرح توسعه پایدار در حوزه دریاچه ارومیه با دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: بحث اصلاح الگوی كشت، مسائل زیست محیطی و توزیع لوله آب كشاورزی در جهت احیای این دریاچه در شهرستان اجرایی شده كه نتیجه اطلاع رسانی و حمایت دولت از طرح های احیاست.
عادل اصغر پور با اشاره به اینكه پنج میلیون متر مكعب آب سد قلعه چای به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده اظهار داشت: مسئولان استانی باید به اجرای طرح پایاب سد قلعه چای كه از اهمیت حیاتی برای كشاورزی منطقه برخوردار می باشد توجه نمایند.
تراز سطح آب دریاچه ارومیه در اردیبهشت ماه امسال 1270.76 متر رسید كه این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 1270.97متر بود.
شهرستان عجب شیر با 738 كیلومترمربع و حدود 71 هزار نفر جمعیت در98 كیلومتری جنوب غربی تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع شده و بیشترین صدمه ها از خشك شدن دریاچه ارومیه متوجه این شهرستان است.
3077/7485


1397/02/20
20:59:57
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: آب , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک