قطع 300 اصله درخت بلوط كهنسال برای تعریض جاده بی سردره یاسوج

قطع 300 اصله درخت بلوط كهنسال برای تعریض جاده بی سردره یاسوج خرید و فروش حیوان خانگی: درختان جنگلی بلوط و طبیعت منطقه ˮبی سردرهˮ بصورت شبانه به بهانه تعریض جاده قطع شده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیمانكار اداره كل راه و شهرسازی به بهانه تعریض جاده در منطقه جنگلی "بی سردره" در شمال شهر یاسوج اقدام به تخریب درختان كهنسال بلوط این منطقه بصورت شبانه كرده است كه خسارات فراوانی را وارد كرد.
عزت الله بهشتی فرد، مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان كهگیلویه و بویراحمد در این خصوص به خبرنگار ایسنا، اظهار داشت: تخریب ناشی از جاده سازی در منطقه "بی سردره" به منابع طبیعی برآورد شده است.
وی اضافه كرد: قانونا ما نمی توانیم جلوی پروژه های عمرانی را بگیریم اما باید خسارات وارده برآورد و دستگاهی كه به منابع طبیعی خسارت وارد می كند، باید پرداخت كند.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان كهگیلویه و بویراحمد اظهاركرد: هم اكنون با یگان حفاظت منابع طبیعی هم هماهنگی های لازم صورت گرفته تا برای بررسی وضعیت این مساله به منطقه اعزام شوند.
قطع درختان جنگلی در "بی سردره" بدون مجوز بوده است
احسان نعمتی، معاون حفاظت اداره كل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد هم در این خصوص به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی در تاریخ دوم مهرماه سال 96 در خواست تولید جاده و تعریض جاده منطقه بی سردره را به مساحت 1492 متر داشتند.
وی اضافه كرد: پیش از شروع پروژه، برآورد اولیه 196میلیون تومانی خسارت كردیم كه پیمانكار و اداره راه و شهرسازی باید خسارات برآورد شده را پرداخت، نقشه اصلاح و عرض جاده هم كمتر شود سپس آغاز به راهسازی و تعریض كنند تا نسبت به صدور مجوز اقدام گردد اما متاسفانه این كار را انجام ندادند.
نعمتی با اشاره به اینكه اقدامات تعریض و جاده سازی در منطقه "بی سردره" بدون مجوز و خودسرانه بود، اظهاركرد: قرار بود 1492متر را تعریض و جاده سازی كنند كه متاسفانه با وجود نداشتن مجوز حدود 4 كیلومتر جاده سازی انجام دادند.
معاون حفاظت اداره كل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: از لحاظ قانونی ما نمی توانیم مانع اجرای پروزه های عمرانی شویم اما دستگاه متولی باید از اداره منابع طبیعی مجوز بگیرد در این پروژه مجوزی نگرفتند.
نعمتی خاطرنشان كرد: بطور قطع با عنایت به اینكه منطقه جنگلی بوده خساراتی وارد شده است.
قطع 300اصله درخت بلوط در بی سردره
جواد رحیمیان، مدیر اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد هم به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: منطقه "بی سردره" بخصوص جاده در حال تعریض بدون مجوز دارای پوشش جنگلی انبوه بود.
وی اضافه كرد: برآورد اولیه نشان داده است كه متاسفانه به دنبال این اقدام بدون مجوز حدود 300 اصله درخت 50 سانتیمتری تا كهنسال قطع و تخریب شد.
رحیمیان افزود: ظهر امروز با اعزام یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان به محل از ادامه پروژه جلوگیری شد و عملیات راهسازی را تعطیل كرده ایم.1397/02/22
18:56:14
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک