آخرین وضعیت اجرای طرح مقابله با ریزگردها در خوزستان

آخرین وضعیت اجرای طرح مقابله با ریزگردها در خوزستان خرید و فروش حیوان خانگی: قائم مقام اداره كل منابع طبیعی خوزستان اظهار داشت: متوسط درصد سبزینگی نهال های كشت شده در سال 95 در 5 هزار هكتار از عرصه های فوق بحرانی بیش 77 درصد است.احمد رییس زاده در گفت وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت نهال های كشت شده در كانون های ریزگرد اهواز، اظهار نمود: امسال تابحال در این منطقه به روش های مختلف در حدود 13 هزار هكتار از اراضی كانون ریزگرد اهواز نهال كاری شده و وضعیت نهال های كشت شده خوب است. در حدود 5 هزار هكتار از اراضی كانون ریزگرد اهواز در سال 95 نهال كاری شد كه این نهال ها بر مبنای نوع دسترسی به آب به روش های مختلف كشت شدند.

وی اضافه كرد: در بخش هایی كه آب در دسترس بود به روش ثقلی عمل شد و در بخش هایی كه آب وجود نداشت، از روی ناچاری به صورت چاله ای كشت شدند. با عنایت به وضعیت عرصه در هر بخش، درصد سبزینگی نهال های كشت شده در عرصه های فوق بحرانی ریزگرد اهواز بین 30 تا 100درصد متفاوت می باشد.

قائم مقام اداره كل منابع طبیعی خوزستان با بیان این كه متوسط درصد سبزینگی نهال های كشت شده در 5 هزار هكتار از عرصه های فوق بحرانی بیش از 77 درصد است، خاطرنشان كرد: انتظار ما با عنایت به شرایط عرصه ها، عددی بسیار پایین تر از این میزان بود اما خوشبختانه شاهد وضعیت خوب نهال های كشت شده در كانون ریزگردها هستیم.

رییس زاده عنوان كرد: امسال تابحال در این منطقه به روش های مختلف در حدود 13هزار هكتار از اراضی نهال كاری انجام گرفته است. همینطور در دو هزار هكتار از اراضی عملیات مالچ پاشی، 10هزار هكتار عملیات مدیریت چرای دام و 7 هزار هكتار از اراضی هور منصوره عملیات مرطوب سازی انجام شده است.

وی با بیان این كه نهال هایی كه امسال در حال كشت آن ها هستیم هم اكنون وضعیت خوبی دارند، زیرا شاهد بارندگی های مناسبی بودیم، ادامه داد: طوفان ها و بارندگی های اخیر اثرات مثبت و منفی بر روی نهال های كشت شده داشته اند. برای نهال هایی كه كوچك بوده اند، با پر شدن چاله ها با آب باران شاهد خفگی آن ها بوده ایم اما نهال هایی كه بزرگ بوده اند، بارش باران وضعیت خوبی را برای آن ها رقم زده است.

قائم مقام اداره كل منابع طبیعی خوزستان اظهار داشت: در بعضی از نقاط كه نوع كشت چاله ای بوده است با عنایت به شوری شدید خاك در منطقه، بارندگی سبب شده تا نمك در اطراف نهال ها جمع شود كه بر روی رشد نهال اثرگذار خواهد بود.
1397/02/26
15:17:14
5.0 / 5
4982
تگهای خبر: آب , بارندگی , دام , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک