گونه ای از فلامینگو در اردبیل

گونه ای از فلامینگو در اردبیل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از مشاهده سه فلامینگو در محدوده سد سربند آگاهی داده است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از مهر روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، امین شكوری مقدم در این باره گفت: شهرستان نمین به دلیل داشتن تالاب های متعدد و زیستگاه های مناسب آبی، هر ساله میزبان انواع مختلفی از جمعیت پرندگان مهاجر از جمله انواع اردك، درنای معمولی، انواع حواصیل ها، غازها، فلامینگو، انواع كاكایی ها و خوتكا می باشد كه امسال برای اولین بار این فلامینگوها بسیار زودتر از فصل مهاجرت این پرندگان در تالاب های سطح شهرستان مشاهده شده اند.
شكوری مقدم گفت: هر سال در ماه های فروردین و اردیبهشت در مسیر مهاجرت شاهد حضور این پرنده در تالاب های سطح استان اردبیل هستیم كه طبق مشاهدات و بررسی های كارشناسی به عمل آمده هر سه قطعه فلامینگو جوان و نابالغ بوده و برای اولین بار در این فصل از سال در این محل مشاهده می شوند.
وی با اشاره به اینكه فلامینگو در لیست پرندگان حفاظت شده قرار دارد و حفاظت از مناطق زیست و تولید مثل این پرنده، برای بقای آن اهمیت بسزایی دارد، از عموم مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرنده زیبا سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از طریق شماره تماس ۳۲۳۲۷۴۶۵ گزارش دهند.
فلامینگو یا مرغ آتشی پرنده ای از راسته لك لك سانان و با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند و خمیده است. این پرنده در مناطق ساحلی دریاها، دریاچه های شور و كم عمق و مرداب های ساحلی كم عمق زندگی می كند.
 

1396/07/05
15:34:48
5.0 / 5
5690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک