كاهش 10 درجه ای دما در استان های سواحل خزر

كاهش 10 درجه ای دما در استان های سواحل خزر خرید و فروش حیوان خانگی: تهران-مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: با عنایت به نفوذ جریانات شمالی، امروز و فردا ( شنبه و یكشنبه ) شاهد كاهش 5 تا 10 درجه ای دما در استان های ساحلی خزر خواهیم بود.


مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: فردا ضمن اینكه كاهش 4 تا 7 درجه ای دما را در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرق رخ می دهد تهران هم قدری خنك می گردد.
وی با اشاره به بارش های روز گذشته در كشور تصریح كرد: روز گذشته بارش های خوبی را در بعضی از مناطق كشور همچون بیله سوار و پارس آباد در استان اردبیل، رودسر، نوشهر، گرمی، بندر گز، هاشم آباد، رشت، شورآباد، رامسر، آستارا، علی آباد، دشت ناز و خیلی از مناطق نیمه شمالی كشور شاهد بودیم.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اضافه كرد: بعد ازظهر روز گذشته دماوند 6 دهم میلیمتر، شمیرانات 9 دهم، فیروزكوه 3 دهم و تهران هم یك میلیمتر بارش داشته است.
حقیقت ادامه داد: این سامانه امروز و فردا به تناوب در بخشی از نقاط استان های واقع در غرب، جنوب غرب، مركز، دامنه های زاگرس، استان های ساحلی خزر، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز كه تهران را هم شامل می گردد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزس باد شدید را به دنبال خواهد داشت.
وی اظهار داشت: شدت بارش ها امروز در شمال خراسان رضوی، استان مركزی، شمال آذربایجان شرقی و غربی خواهد بود و فردا در شرق لرستان، شمال خراسان رضوی و بعضی از نقاط آذربایجان شرقی، غربی، استان مركزی، قم، تهران، البرز، قزوین و زنجان ادامه دارد.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امروز دریای خزر مواج است اضافه كرد: روزهای یكشنبه و دوشنبه با عنایت به وزش باد شدید در مناطق شمال شرق، شرق، شرق یزد، شرق اصفهان، استان مركزی، سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران بروز گرد و خاك پیش بینی شده است.

*** سفارش های هواشناسی
حقیقت تصریح كرد: با عنایت به فعال بودن این سامانه در كشور عشایر نقاط ذكر شده از رفتن به ارتفاعات اجتناب كنند چون احتمال برخورد صاعقه وجود دارد، همینطور كشاورزان این مناطق از محلول پاشی و سم پاشی خودداری كنند و اگر محصولی برداشت كرده اند كه بر روی زمین است حتما به مناطق امن و سر پوشیده منتقل كنند.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط كشور
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: كمینه دمای امروز بامداد تهران 21 و بیشینه دمای روز گذشته پایتخت به 31 درجه سانتی گراد رسید و امروز هم دمای تهران به حدود 30 تا 31 درجه سانتی گراد می رسد، فردا قدری خنك می گردد و به 27 می رسد اما از پس فردا دوباره شاهد روند افزایشی دما خواهیم بود.
حقیقت اضافه كرد: روز گذشته دلگان در استان سیستان و بلوچستان با دمای 49 درجه سانتی گراد و راسك در استان سیستان و بلوچستان با 48 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز بامداد دهگلان در استان كردستان با 5 درجه سانتی گراد خنك ترین نقاط كشور بودند.
علمی 9014**1440


1397/03/12
14:17:14
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: آب , بارش , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک