در بازدید خبرنگاران مطرح شد؛

مناطق شكار و تیراندازی ممنوع در الموت

مناطق شكار و تیراندازی ممنوع در الموت به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون پایش و نظارت اداره كل محیط زیست استان قزوین، اظهار داشت: در الموت ۱۰۵ هزار هكتار منطقه شكار و تیراندازی ممنوع داریم.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از مهر، عبدالحسین مظفری در بازدید خبرنگاران از منطقه حفاظت شده الموت، اظهارداشت: استان قزوین از تنوع اقلیمی بالایی برخوردار است بطوریكه انواع اقلیم موجود در كشور را می توان در این استان دید.
وی اضافه كرد: در الموت ۱۰۵ هزار هكتار منطقه شكار و تیراندازی ممنوع داریم كه از اسفند ۱۳۹۵، ۴۷ هزار هكتار از آن به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافته است.
مظفری ادامه داد: از گونه های شاخص منطقه می توان به پلنگ، سیاهگوش و خرس قهوه ای اشاره كرد و جمعیت مناسبی از كل و بز هم در منطقه داریم. همینطور از نظر تنوع زیستی پوشش گیاهی هم منطقه غنا بالایی دارد پوشش گیاهی غالب در منطقه زالزالك است اما حتی گونه های انحصاری هم در منطقه داریم.
وی بیان داشت: كوچكترین و بزرگترین گوشتخوارهای كشور هم در استان قزوین حضور دارند و همینطور ول حشره خوار گونه انحصاری قزوین است كه در هیچ جای دیگر در كشور دیده نمی شود.
مظفری اظهار داشت: مجموع شرایط طبیعی و تنوع زیست محیطی سبب شده الموت از نظر طبیعت گردی در رشته های مختلف همچون دره نوردی، كوهنوردی و غارنوردی منطقه ای شاخص باشد.
 

1396/07/14
18:24:45
5.0 / 5
6071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک