بیجار مركز تحقیقات قوچ و میش ایران می گردد

بیجار مركز تحقیقات قوچ و میش ایران می گردد خرید و فروش حیوان خانگی: سنندج - معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به پتانسیل طبیعی منطقه صلوات آباد بیجار و ظرفیت اكوسیستم این منطقه، اظهار داشت: سایت حفاظت شده بیجار مركز تحقیقات قوچ و میش ایران می گردد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، سعید نمكی عصر دوشنبه در بازدید از سایت حفاظت شده بیجار تصریح كرد: در كشور مركزی برای تحقیقات ژنتیكی قوچ و میش وجود ندارد و این ظرفیت بالقوه در بیجار وجود است.
وی اضافه كرد: برای تحقق این مورد مهم، 50 میلیارد ریال اعتبار ویژه محوطه سازی، آسفالت راه دسترسی و سایر نیازهای فعلی سایت تصویب شده است.
نمكی با اشاره به نژاد قوچ و میش حفاظت شده تصریح كرد: باید محدودیت و حصار محل زندگی وحوش حذف شود تا مشكلات افزایش جمعیتی و سلامتی جنسی این گونه جانوری بر طرف شود.
وی خاطرنشان كرد: با افزایش نیرو و تعداد گشت و نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار می توان امنیت شكار ممنوع را در منطقه و سایت حفاظت شده برقرار و حصار موجود را حذف نمود.
وی با اشاره به اینكه تكثیر و پرورش آهو نیازمند یك دشت وسیع است، اظهار داشت: منطقه تپه ماهور سایت حفاظت شده مناسب پرروش آهو نیست و با حذف حصار منطقه این وحوش می توانند در منطقه با سلامتی زندگی كنند.
نمكی در ادامه حضور در بیجار همینطور با تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان دیدار نمود و بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار برای كمك به بازسازی و بهبود وضعیت ادارات این شهرستان در این دیدارها تصویب گردید.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، در منطقه حفاظت شده بیجار بیش از 20 گونه پستاندارن و بیش از 90 گونه پرندگان شناسایی شده اند كه بارزترین گونه منطقه قوچ و میش ارمنی است.
منطقه حفاظت شده بیجار حدود 32 هزار هكتار مساحت دارد و بخاطر تنوع گونه های جانوری، گیاهی، تنوع اقلیمی، زیستگاه پستانداری همچون قوچ، میش ارمنی، گربه وحشی، كفتار، گرگ، پرندگان كبك دری، كبوتر، عقاب طلایی و باقرقره از منحصر بفردترین مناطق حفاظت شده كشور است.
در شهرستان بیجار كه با حدود 89 هزار نفر جمعیت در شرق استان كردستان واقع است، سه منطقه بی نظیر و شاخص طبیعی، تاریخی و باستانی به نام های منطقه چنگ الماس در نزدیك روستای حسن تیمور در شرق، مناطق قم چقای و قلاع قوره نزدیك روستاهای قم چقا و چشمه سنگین واقع در شمال است.
7350/9102


1397/03/29
14:59:33
5.0 / 5
5356
تگهای خبر: آب , پرندگان , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک