مشاهده خروس كولی سینه سیاه برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری

مشاهده خروس كولی سینه سیاه برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: خروس كولی سینه سیاه برای اولین بار در این استان مشاهده و گزارش می گردد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، «شهرام احمدی» با بیان این خبر، اظهار نمود: این پرنده با نام علمی Vanellus Spinosus و نام انگلیسی Spur winged Plover با نام «خروس كولی بال سفید» هم معروف است و در تالاب گندمان مشاهده و ثبت شده است.
وی در مورد زیستگاه این پرنده، خاطرنشان كرد: «خروس كولی سینه سیاه» در حاشیه آب های شور و شیرین و مناطقی با پوشش گیاهی كم به سر برده و در سواحل شنی تولید مثل می كند.
احمدی تصریح كرد: این پرنده در ایران، به صورت سرگردان، در شمال غرب مشاهده و گزارش شده، و برای اولین بار می باشد كه در عرض های جنوبی مشاهده می گردد.
وی با اشاره به وضعیت خیلی خوب تالاب گندمان، خاطرنشان كرد: با عنایت به این كه خروس كولی به ندرت دیده می شود، با عنایت به این گزارش، ضروری می باشد مطالعات علمی انجام پذیرد تا اقدامات مناسب برای حفاظت آن صورت گیرد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، خروس كولی سینه سیاه، 26 سانتیمتر طول دارد. پرنده ای زیبا، با پاهای بلند، روتنه قهوه ای شنی، سر سیاه و زیر تنه سیاه و سفید است. دو طرف چانه و پهلوهای گردن سفید، سطح روی شاهپرهای بال سیاه، دم سفید با حاشیه پهن سیاه رنگی در انتها، سطح زیرین پرهای پرواز وشكم سیاه پوشپرهای زیر بال سفید است.
1397/03/30
15:40:18
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: حفاظت , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک