هوای ایلام دروضعیت اخطار قرار دارد

هوای ایلام دروضعیت اخطار قرار دارد خرید و فروش حیوان خانگی: ایلام - معاون نظارت و پایش اداره كل حفاظت محیط زیست ایلام اظهار داشت: هوای بیشتر شهرهای استان به دلیل استقرار توده گرد و غبار در وضعیت اخطار قرار دارد.


علی طاهر سارایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: كیفیت هوای شهرستان های ایلام، ایوان، مهران، سرابله و دره شهر نامطلوب و میزان ذرات معلق هوا در این نقاط بیشتر از حد مجاز است.
وی با اشاره به اینكه این توده كه از بیابان های شرق سوریه و غرب عراق از بامداد امروز وارد استان ایلام شده، اضافه كرد: وضعیت فعالیت این توده در حالت پایدار می باشد.
به گفته وی از ابتدای سال جاری تابحال در استان ایلام 43 روز آلوده ناشی از گرد و غبار( با پایداری 24 ساعته تداوم ریزگردها در آسمان استان) ثبت شده كه 38 روز آن اخطار و پنج روز بحران بوده است.
رئیس گروه پیش بینی اداره كل هواشناسی ایلام هم اظهار داشت: توده گرد و غبار حاكم بر آسمان استان ایلام كه ناشی از تولید طوفان گرد و خاك در كشورهای عربی منطقه بوده تا 2 روز دیگر در سطح استان فعال است.
مجتبی میهن پرست اضافه كرد: میزان غلظت این توده گرد و خاك عربی از روز دوشنبه به تدریج كاهش یافته و از استان ایلام خارج می گردد.
وی اظهار نمود: مقدار غلظت این توده در سطح رقیق تا متوسط است كه البته گاهی به صورت نقطه ای و لحظه ای در بعضی نقاط امكان افزایش غلظت آن وجود دارد.
وی در مورد گرمای هوا هم خاطرنشان كرد: از اواسط هفته جاری موج گرمای تابستانه در آسمان استان ایلام استقرار می یابد و هوا نسبت به روزهای گذشته سه یا چهاردرجه افزایش می یابد.
نوشیدن شیر فراوان، خارج نشدن از منزل، استفاده از ماسك فیلتردار، خودداری از انجام ورزش هوازی و كار در هوای آزاد همچون سفارش های مكرر مركز بهداشت استان ایلام به عموم مردم بخصوص گروه های در معرض خطر شامل جانبازان شیمیایی، بیماران سرطانی، قلبی عروقی، ریوی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد كهنسال و كودكان برای ایمن ماندن از آثار منفی ریزگردها است.
توده های ریزگرد كه از سمت بیابان های عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای كشور می گردد در یك دهه اخیر خسارت های زیادی را به حوزه های صنعت، كشاورزی، محیط زیست انسانی و جانوری، جنگل ها، زیرساخت های فنی چون شبكه های توزیع برق و... استان ایلام وارد كرده است.
استان ایلام دارای هشت ایستگاه سنجش ذرات معلق در هوا و آلودگی است كه 2 ایستگاه در ایلام و 6 ایستگاه در سایر شهرستان های استان استقرار دارند.
میزان حد مجاز ذرات معلق در هوا 150 میكروگرم بر متر مكعب و 35 پی ام 2 و نیم است.
7172/6034


1397/04/02
21:56:35
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: حفاظت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک