مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی:

انتقال آب از خارج كشور به دریاچه ارومیه منتفی است

انتقال آب از خارج كشور به دریاچه ارومیه منتفی است خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: برنامه ای برای انتقال آب از خارج از كشور به دریاچه ارومیه نداریم.


فرهاد سرخوش در گفت وگو با ایسنا با رد ادعای برخی در مورد طرح انتقال آب از وان تركیه به دریاچه ارومیه، اظهار نمود: فعلا هیچ طرحی برای انتقال آب از خارج كشور به دریاچه ارومیه مصوب نشده و در صورت نیاز از منابع و حوزه داخلی استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه پروژه انتقال آب "كانی سیب" ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد، ادامه داد: با اتمام تونل انتقال آب كانی سیب، سالانه ۶۵۰ میلیون مترمكعب آب به دریاچه ارومیه وارد می گردد.
سرخوش با اشاره به اینكه تراز فعلی دریاچه ارومیه امروز ۱۲۷۰.۷۸ است خاطرنشان كرد: وسعت فعلی دریاچه 2322 كیلومتر مربع بوده و حجم فعلی آب دریاچه ارومیه ۲میلیارد و ۸ میلیون متر مكعب گزارش شده است.
مدیر دفتر استانی ستاد دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینكه با وجود بارندگی های چند روز گذشته، تراز دریاچه ارومیه افزایش نیافته است اظهار داشت: با عنایت به اینكه ورودی آب به دریاچه ارومیه وجود ندارد ازاین رو شاهد هیچ گونه افزایش تراز آبی نبوده ایم.
سرخوش با اشاره به اینكه در سال 97 هیچ اعتباری به ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه تزریق نشده است اظهار داشت: سال قبل ۳۷۰ میلیارد تومان به كل پروژه های حوضه آبریز دریاچه ارومیه تخصیص یافته بود.1397/04/04
13:23:54
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: آب , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک