جلبك ها و حشرات تغذیه دام ها می شوند

جلبك ها و حشرات تغذیه دام ها می شوند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سازمان جهانی حفاظت از طبیعت ( WWF ) اعلام نمود: پیشنهادات مناسبی برای تغذیه مورد استفاده حیوانات اهلی به منظور جلوگیری از نابود شدن تنوع زیستی باید عرضه شود.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، با عنایت به بررسی های فعالان زیست محیطی، حیوانات اهلی می توانند از حشرات و جلبك ها هم تغذیه كنند كه به طور بالقوه مانع از میزان قابل توجهی از جنگل زدایی و از بین رفتن آب و انرژی می گردد.

دونكان ویلیامسون - مدیر اجرایی غذای WWF - در كنفرانس انقراض و دامداری در لندن اظهار داشت: ما در مورد خوردن حشرات در انگلستان كمی نگران هستیم اما می توانیم آنها را جایگزین تغذیه حیوانات كنیم. ما برای غذای حیوانات باید آینده نگری داشته باشیم. در واقع جلبك ها و حشرات جایگزین سیستم فعلی ما هستند.

طبق یك گزارش منتشر شده در WWF، رشد و جذب خوراك برای حیوانات اهلی - سویا، ذرت و ماهی - استفاده ناكارآمد از منابع جهان است.

ویلیامسون اظهار داشت: خیلی از شركت ها معتقدند كه مردم به مشكلات تغذیه دام ها و موادغذایی اهمیتی نمی دهند و یا اطلاعی از آن ندارند.

استفاده از حشرات و جلبك ها برای خوراك حیوانات نیاز به زمین و منابع كمتری دارد. جلبك ها در مقایسه با سویا می توانند در مناطق بسیار كوچكتر رشد كنند و از لحاظ تغذیه ای بهتر باشند.

طبق گفته كیت وولفدن یكی از اعضای پروژه X، WWF، سال هاست كه روی خوراك جایگزین دام ها كار می شود، اما خوراك های جایگزین هنوز هم به مراتب گران تر از دانه ها و سویا هستند اما بازار هم اكنون رو به رشد است و برنامه Feed-X پروژه X با هدف 10 درصد، صنعت جهانی را قادر می سازد تا سال 2020 بتوانند به تامین منابع جایگزین پایدار دست یابند.

فیلیپ لمیبره -رئیس سازماندهی در بخش كشاورزی wwf -گفت: هدف ما از برگزاری این كنفرانس آغاز گفتگوی جهانی در این مورد است.

دانشمندان اخطار می دهند كه در برابر یك رویداد انقراض توده ای هستیم كه حتی در زمان انقراض دایناسورها هم دیده نشده است. هم اكنون بخش عمده ای از نابودی تنوع زیستی به علت نحوه تولید مواد غذایی است. 

1396/07/25
18:28:23
5.0 / 5
5756
تگهای خبر: حیوان , حیوانات , دام , خوراك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک