رییس اداره محیط زیست شهر تهران خبرداد

جمع آوری حیوانات وحشی از تهران

جمع آوری حیوانات وحشی از تهران خرید و فروش حیوان خانگی: رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن تاكید بر اینكه محیط زیست باید در جریان ورود و خروج و زاد و ولد حیات وحش در باغ وحش تهران باشد، از جمع آوری ۱۶۴ حیوان وحشی از سطح شهر تهران اطلاع داد.محمدحسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه از ابتدای سال جاری تابحال ۱۶۴ حیوان وحشی شامل پستاندار، پرنده و خزنده از سطح شهر، مراكز آتش نشانی و متخلفان جمع آوری شده است، اظهار نمود: تمامی این حیوانات تحویل كلینیك پردیسان شدند تا به وضعیت آن ها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: از این ۱۶۴ حیوان وحشی ۴۲ مورد وضعیت مناسبی نداشتند و صدمه دیده و ۱۲۲ مورد سالم بودند. در مجموع ۱۰۵ حیوان وحشی در زیستگاه های اصلی خود رهاسازی شدند و ۲۷ مورد هم همچنان در قرنطینه هستند.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه از ۱۶۴ حیات وحش جمع آوری شده در سطح شهر تهران، ۵ مورد به علت صدمه دیدگی به مراكز مجاز نگهداری از حیات وحش واگذار شده است و ۳۰ مورد هم متاسفانه تلف شدند كه از آن ها برای تكمیل بانك خون و بانك ژن حیات وحش استفاده و بعضی از آن ها تاكسیدرمی شدند.
ضرورت عرضه گزارش ورود و خروج حیات وحش باغ وحش تهران به مجموعه محیط زیست
بازگیر درباره وضعیت زیست محیطی باغ وحش تهران واقع در مجموعه ارم توضیح داد: مسائل زیست محیطی انسانی مانند مدیریت پسماند و فاضلاب باغ وحش هر چند وقت یكبار بررسی می گردد همینطور مسئولان باغ وحش مكلف هستند گزارش فصلی درباره وضعیت حیات وحش حاضر در آن مكان عرضه دهند.

وی اضافه كرد: این گزارش درباره تعداد و نوع گونه های موجود در باغ وحش، نحوه تغذیه و نگهداری حیوانات و ورود و خروج حیات وحش و مرگ و میر آن ها است. باغ وحش تهران اقدامات مناسبی برای رعایت نكات زیست محیطی انجام داده است ولی برخی مشكلات جزیی وجود دارد كه ما تذكرات لازم را به آن ها داده ایم.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با تاكید بر اینكه باغ وحش تهران باید ورود و خروج گونه های مختلف حیات وحش را به مجموعه محیط زیست اطلاع دهد، اظهار داشت: متقاضی دریافت كننده حیوانات هم باید به ما معرفی شود تا بررسی های لازم را انجام دهیم.
پایش ۱۲۹۰ واحد صنعتی در شهر تهران
وی در ادامه با اشاره به اینكه از حدود دو ماه پیش تابحال ۲۵۸ برنامه پایش صنایع و واحدهای صنفی، خدماتی در شهر تهران اجرا شده است، اظهار نمود: طی این برنامه توانستیم ۱۲۹۰ واحد را پایش كنیم كه از این تعداد ۳۶۱ واحد اخطاریه دریافت كرده اند.

بازگیر با اشاره به اینكه از ۲۰۶ واحد نمونه برداری شده است، خاطرنشان كرد: ۱۰۰ واحد آلاینده رفع آلایندگی كرده اند و تعدادی دیگر هم برای رفع آلایندگی مهلت گرفته و برخی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران درباره نحوه پایش صنایع در شهر تهران توضیح داد: كارشناسان محیط زیست به واحدهای مختلف رجوع می كنند و بعد از بازدید از تمهیداتی كه برای تصفیه فاضلاب و مدیریت پسماند به كار رفته است، نمونه برداری های لازم انجام می گردد همینطور تطبیق فعالیت واحد با مجوزی كه دریافت كرده و وضعیت فضای سبز آن بررسی می گردد.


 

1396/07/28
23:33:13
5.0 / 5
6374
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک