هوای بجنورد برای تمام گروه های سنی ناسالم شد

هوای بجنورد برای تمام گروه های سنی ناسالم شد خرید و فروش حیوان خانگی: بجنورد- كارشناس پایش اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: هوای بجنورد، مركز استان به دلیل گرد و غبار در وضعیت ناسالم برای تمام گروه های سنی است.


جواد عمارلو روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: بر مبنای داده های ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مركز استان، شاخص سنجش آلودگی بین 151 تا 200 است كه این شاخص نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای تمام گروه های سنی است.
وی خاطرنشان كرد: در شاخص سنجش هوا وضعیت صفر تا 50 هوای پاك، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای تمام گروه های سنی، 201 تا 300 خیلی ناسالم و بیش از 300 خطرناك و بحرانی است.
عمارلو تصریح كرد: از ساعت های اولیه بامداد امروز وضعیت هوای استان برای گروه های حساس ناسالم گزارش شد اما در یكی دو ساعت اخیر به شدت آلودگی هوا افزوده شده است.
كارشناس پایش اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: به میانسالان، كودكان و مبتلایان به بیماری قلبی و ریوی سفارش می گردد در فضای باز حاضر نشوند.
هواشناسی خراسان شمالی هم پیش بینی كرده است كه این وضعیت ادامه دارد و برای امروز و فردا كاهش دید افقی و كیفیت هوا پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش، آلودگی هوای خراسان شمالی تنها در یك نقطه از بجنورد قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان در جوار اداره كل محیط زیست مستقر است.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق كشور واقع است.
7185/ 6042


1397/05/15
14:38:38
5.0 / 5
4958
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک