، گزارش مسئولان از سفر به سیستان و بلوچستان،

زندگی مردم ۵۲۱ روستای سیستان و بلوچستان در معرض نابودی است

زندگی مردم ۵۲۱ روستای سیستان و بلوچستان در معرض نابودی است خرید و فروش حیوان خانگی: دبیركل جمعیت هلال احمر كشور اظهار داشت: با اجرای طرح نذر آب ۵۲۱ روستا در سیستان و بلوچستان كه دچار تنش آبی هستند شناسایی شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمود محمدی نسب در سفر به شهرستان مرزی هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان و در بازدید از روند اجرای طرح ملی نذر آب در روستای داشك این شهرستان اضافه كرد: برای برطرف شدن مشكل كم آبی اهالی این روستاها مخازن آب متناسب با جمعیت روستاها با سرانه مصرف ۲۰ لیتر آب در روز به ازای هر نفر در نظر گرفته شده است كه این مخازن با كمك اداره آب و فاضلاب روستایی هر شهرستان در روستاها نصب میشود.
وی با اشاره به اینكه تصاویری كه در روستاهای سیستان و بلوچستان می بینیم تصاویر دردآوری است، اظهار داشت: خشكسالی های بلند مدت، كشاورزی، دامپروری و صیادی این استان را كه زمانی از رونق زیادی برخوردار بوده از بین برده است.
وی اضافه كرد: همینطور ۵۰ هزار خانواده های محروم و نیازمند در این استان، شناسایی و بسته های غذایی برای هر خانواده در نظر گرفته شده است.
دبیركل جمعیت هلال احمر همینطور از نحوه عرضه خدمات رسانی داوطلبان كاروان سلامت سمنان كه در مركز خدمات سلامت روستایی بخش قُرقُری شهرستان هیرمند مشغول به خدمات رسانی به روستاییان بودند بازدید كرد.
همچنین علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سفر اخیر خود به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: كاروان های سلامت هلال احمر در ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان و در مجموع با ۳۰۴ پزشك به مدت یك هفته به مردم استان خدمات رسانی می كنند. این كاروان ها با مشاركت تیم درمانی و پیراپزشكی داوطلب جمعیت هلال احمر ۱۹ استان كشور به سیستان و بلوچستان آمده اند.
وی تصریح كرد: این كاروان ها از استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، كردستان، مركزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، مازندران، اصفهان، كرمان، اردبیل و یزد به تمامی ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان اعزام شدند. در قالب این كاروان ها ۳۰۴ پزشك عمومی، متخصص و پیراپزشك به عرضه خدمات مجانی به مردم سیستان و بلوچستان می پردازند.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: این سازمان برای كاهش آلام مردم دچار خشكسالی سیستان و بلوچستان سه طرح توزیع تانكر آب، سبد غذایی و اعزام كاروان های سلامت را در این استان به اجرا در آورد.
پیوندی با بیان این كه هلال احمر به دنبال حل مشكل خشكسالی نیست، اضافه كرد: ما اساساً در این زمینه وظیفه ای نداریم البته چنانچه دستگاه های متولی در این رابطه با راه اندازی كمپین های آگاهی رسان از ما كمكی بخواهند به صورت قطع دریغ نخواهیم كرد، بنابر این ورود جمعیت هلال احمر به این مورد برای حل معضل خشكسالی نیست كه اساساً وظیفه ای در قبال آن ندارد بلكه كمك به صدمه دیدگان از این بحران است.
به گفته وی، برای كمك به مردم صدمه دیده از خشكسالی سیستان و بلوچستان حدود ۲۰۰۰ تانكر آبرسان خریداری شده كه از امروز در ۵۰۲ روستای این استان در حال توزیع است.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: بیش از ۵۰ هزار بسته مواد غذایی با اعتبار افزون بر ۲۰ میلیارد تومان برای خانواده هایی كه دچار مشكلات معیشتی شده اند در حال توزیع است و كاروان های سلامت به منظور افزایش سطح سلامت مردم منطقه راه اندازی شدند.
وی اضافه كرد: جمعیت هلال احمر در حد بضاعت خود وارد منطقه شده و امید است با همیاری مردم بتواند این خدمات را استمرار بخشیده و افزایش دهد. كمپینی كه تحت عنوان نذر آب طراحی شده به دنبال این است تا با افزایش سطح مشاركت های مردمی به استمرار این خدمات كمك نماید.
وی اضافه كرد: مردم ایران می توانند با ارسال عدد چهار به شماره ۲۰۹۹۹۹۹ روزانه هزینه یك بطری آب معدنی را نذر صدمه دیدگان از خشكسالی در نواحی جنوب شرق كشور كنند. این طرح صرفاً مختص سیستان و بلوچستان نیست بلكه نظیر این اقدام در بخش هایی از كرمان و خراسان جنوبی هم مورد توجه است.
طرح نذر آب، طرحی است كه با كمك سازمان جمعیت هلال احمر در سراسر كشور همچون سیستان و بلوچستان با هدف كاهش اثرات ناشی از خشكسالی اجرای آن شروع شده است. همزمان با اجرای این طرح و با حضور كاروان سلامت و خیران این جمعیت، خدمات درمانی به نیازمندان عرضه و بسته های غذایی هم در مناطق كم برخوردار این استان توزیع می گردد.1397/05/18
18:28:00
5.0 / 5
5183
تگهای خبر: آب , پزشك , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک