ساعی: مسئولین كشور به احیای دریاچه ارومیه بعنوان مساله ای ملی نگاه كنند

ساعی: مسئولین كشور به احیای دریاچه ارومیه بعنوان مساله ای ملی نگاه كنند خرید و فروش حیوان خانگی: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تولید خیلی از معضلات اجتماعی را ثمره خشك شدن دریاچه ارومیه دانست و اظهار داشت كه مسئولین كشور به احیای دریاچه ارومیه بعنوان مساله ای ملی نگاه كنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، زهرا ساعی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریك اعیاد سعید قربان و غدیر خم با اشاره به سالروز كودتای ۲۸ مرداد اظهار داشت: عوامل استكبار جهانی به رهبری آمریكا، عیادی داخلی اش این كودتای ننگین را رقم زده است و ۲۵ سال حكومت خودكامه پهلوی را تداوم بخشید و دولت ملی دكتر مصدق را ساقط كرد.

وی اضافه كرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در شرایط پیچیده ای قرار دارد. به شكل عجیبی تمام پدیده های اجتماعی در جامعه سیاسی شدند. این سیاسی شدن مسائل اجتماعی امكان یافتن راهكارهای لازم را از بین برده است. حل مسائل اجتماعی، سیاسی و صنفی با خوانش سیاسی امكان هم افزایی را از بین می برد. نمونه های سیاسی مسائل اجتماعی همچون خشك شدن دریاچه ارومیه، آب آبادان و خرمشهر، اسیدپاشی و درگیری در ورزشگاه ها نشان داده است كه ما با بحران سیاسی شدن مسائل اجتماعی مواجه هستیم.نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: ما امروز شاهد افزایش آمار طلاق هستیم. این مورد رجوع به دادگاه و رشد بزهكاری را به دنبال دارد. اینها ثمره عدم اهمیت به مسائل اجتماعی است، اما مسائلی كه از آن غافل شدیم امنیت جامعه را مورد تهدید قرار می دهد. معضل اصلی كشور بحران بیكاری برای یك جامعه است.ساعی اضافه كرد: بیكاری خیلی از مشكلات اجتماعی به دنبال دارد. ما در جامعه امروز با فروریختن ارزش ها روبه رو هستیم. این مشكلات می تواند بنیان های اصیل دینی جامعه را به انحراف بكشاند. بیكاری سبب می گردد فرد انگیزه ای به منظور زندگی نداشته باشد.این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: در چند ماهه اخیر سرانه زندگی روزمره در كلانشهرها افزایش حداقل ۲۰ درصدی داشته فردی كه بیكار می گردد تعریف صحیحی از اوقات فراغت ندارد. بیكاری ام الامراض جامعه است. ما با تحریم هایی از جانب آمریكا روبه رو هستیم كه موضوعات اجتماعی مورد هدف قرار گرفته بنابراین پیش بینی اثرات جانبی آن بیشتر احساس می گردد.ساعی افزود: ما به نهادی برای سیاست گذاری در دوره تحریم نیازمندیم تا اثرات تحریم را به حداقل برسانیم. پیشنهاد من این است كه در این راستا مجلس شورای اسلامی به كمك مركز پژوهش ها و كمیسیون های تخصصی مسائل این حوزه را بررسی كند.نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: اگر دریاچه ارومیه در نزدیك تهران قرار داشت به یك مبحث ملی تبدیل نمی شد؟ مسئولین باید به مبحث احیای دریاچه ارومیه بعنوان یك مساله ی ملی نگاه كنند.وی اظهار داشت: نمود تسلسل صدمه های اجتماعی را می توان در مبحث دریاچه ارومیه دید. روند خشك شدن دریاچه ارومیه و تغییر اكوسیستم باعث تولید گرد و غبار می گردد كه موجبات مهاجرت از شهرها را فراهم می آورد. این مهاجرت ها روند حاشیه نشینی و صدمه های اجتماعی را بوجود می آورد. كلید رفع خیلی از مشكلات ها تمركززدایی و تولید اختیار برای استان ها می باشد.نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، بیان كرد: با عنایت به مصوبه سال قبل شورای عالی اداری كشور در خصوص استفاده ۳۰ درصدی از زنان در مدیریت اداری و كلان كشور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان انتظار داریم در جهت به كارگیری هرچه بیشتر زنان نخبه در عرصه های مختلف اقدام گردد.
1397/05/30
14:26:21
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: آب , دریا , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک